• Kategorie
  • Parametry
  • Obieraczki do warzyw

Obieraczka do ziemniaków - niezbędny pomocnik

W każdej profesjonalnej kuchni przygotowującej posiłki dla większej ilości osób, nieocenioną pomoc zapewnia gastronomiczna obieraczka do ziemniaków. Wszędzie tam, gdzie kładzie się nacisk na szybkość, wydajność oraz minimalizowanie kosztów, obieraczki do ziemniaków przynoszą wymierne korzyści. Obecnie mało która restauracja, bar, firma cateringowa czy stołówka może sobie pozwolić na ręczne obieranie ziemniaków, buraków i tym podobnych warzyw.

Jak działa obieraczka do warzyw?

Działanie urządzenia jest bardzo proste. Po włożeniu wsadu warzyw przeznaczonych do obierania, uruchamiamy urządzenie. We wnętrzu komory obieraczki do ziemniaków znajduje się rotujący talerz, za pomocą którego warzywa są wprawiane w ruch. Dzięki sile odśrodkowej są one ocierane o krawędzie komory roboczej wyłożonej materiałem ściernym (najczęściej korundem), w wyniku czego skórka warzywa jest delikatnie usuwana, bez kaleczenia.

Jak długo trwa cykl obierania?

W zależności od jakości warzyw przyjmuje się, że cykl trwa od 1,5 min do 3 min. Średnio obieraczki do warzyw zużywają około 2,5l wody na 1 cykl pracy. Im dłużej pracuje urządzenie, tym większe straty na materiale, dlatego jeśli chcemy używać sprzętu w ekonomiczny sposób, najlepiej skracać czas obierania. Ewentualne skazy na warzywach można usunąć ręcznie. Jeśli urządzenie pracuje długo, warzywa są obrane bardzo dokładnie, ale straty na materiale są trochę większe.

Jaka jest wydajność profesjonalnej obieraczki do ziemniaków?

Głównym parametrem mającym wpływ na wydajność obieraczki do ziemniaków jest wsad wyrażany w kilogramach. Podstawowe urządzenia pozwalają obierać jednorazowo około 6 kg warzyw. Obieraczki do ziemniaków używane w dużych restauracjach, firmach cateringowych czy zakładach przetwórczych, pozwalają obrać jednorazowo od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kilogramów.

Jakie warzywa mogą być obierane za pomocą obieraczki?

Przyjęło się, że obieraczka służy do ziemniaków. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby była stosowana do obierania marchwi, buraków i innych warzyw, których obieranie lub skrobanie bez użycia profesjonalnego sprzętu jest bardzo czasochłonne.

Separator do obieraczki - przydatna opcja

Nie wszystkie obieraczki do warzyw posiadają w standardowym wyposażeniu separator do obierzyn. W uproszczeniu jest to sitko/pojemnik, który ma za zadanie wyłapywać pozostałości obierania (miazgę), zanim dostanie się ona do kanalizacji.

Szeroki wybór profesjonalnych obieraczek do warzyw znajdą Państwo w sklepie GastroProfit.pl. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą Państwu dobrać urządzenie o odpowiednich do zapotrzebowania parametrach.