• Kategorie
  • Parametry
  • Zaparzacze do kawy

Jak przygotować pyszną, aromatyczną kawę?

Sposobów na przygotowanie najlepszej, aromatycznej kawy jest mnóstwo. Ilu kawoszy na świecie, tyle też przepisów na najlepszą kawę. Przygotowanie jej w domowych warunkach lub też przez profesjonalistów w kawiarni daje wiele możliwości eksperymentowania i szukania ulubionego kawowego smaku. Nie da się ukryć, że na imprezach okolicznościowych organizowanych w restauracjach, czy też wydarzeniach plenerowych staje się to jednak znacznie bardziej skomplikowane. Jak zapewnić gościom dostęp do pysznej, ale też ciepłej kawy przez cały czas, gdy w grę wchodzi obsługa nawet kilkudziesięciu lub kilkuset osób? Producenci akcesoriów gastronomicznych znaleźli oczywiście sposób na poradzenie sobie również z tego rodzaju problemem. Jego rozwiązaniem są zaparzacze do kawy, czyli perkolatory.

Profesjonalne zaparzarki do kawy

Urządzeniami wykorzystywanymi przez firmy cateringowe, bufety oraz lokale gastronomiczne do bieżącej obsługi większej liczby klientów i zapewnienia im dostępu do aromatycznej kawy są perkolatory. To akcesoria, które, w nieco innej formie niż obecnie, używane były już prawdopodobnie w XIX wieku. Można powiedzieć, że tego rodzaju zaparzacze do kawy są prekursorami znanych nam obecnie ekspresów, ponieważ ich działanie opiera się na podobnej zasadzie, czyli przepuszczenia strumienia gorącej wody przez kawę. Obecne perkolatory to urządzenia zaawansowane technicznie, oferujące możliwość delektowania się profesjonalnie zaparzoną kawą w każdych okolicznościach – również tych, gdzie nie ma możliwości, aby na bieżąco własnoręcznie przygotowywać kawę, jak właśnie podczas imprez plenerowych i okolicznościowych. Poszczególne modele elektrycznych zaparzaczy do kawy wyróżniają się wyjątkowo dużą pojemnością, ponieważ mogą pomieścić nawet do 15 litrów płynów. Wyposażone są w grzałki oraz wygodne dozowniki, które dają możliwość utrzymania wysokiej temperatury kawy oraz wygodne nalanie do filiżanki przez każdego z gości w dowolnym momencie. Profesjonalne firmy cateringowe, czy też obsługa bufetów nie musi dzięki temu samodzielnie przygotowywać napoju kawowego dla każdego, kto chciałby go skosztować, lecz można skorzystać z większych ilości, gotowych przez cały czas do spożycia i czekających na każdego chętnego kawowych aromatów. Nie może dziwić w związku z tym fakt, że elektryczne zaparzacze do kawy można znaleźć w ofercie większości znanych firm zajmujących się produkcją wyposażenia gastronomicznego. W naszym sklepie internetowym znajdziesz dzięki temu wyposażenie m.in. od firm takich, jak Stalgast, Hendi, Bartscher, czy też CookPRO.

Idealne na potrzeby każdej gastronomii

Oferujemy zaparzarki do kawy, które będą odpowiedzią na potrzeby każdego lokalu, firmy cateringowej lub też innego przedsiębiorstwa obsługującego imprezy plenerowe bądź wydarzenia z dużą liczbą gości. Pyszna, aromatyczna kawa może być dostępna dla wszystkich przez cały czas – nie musisz zaparzać jej każdorazowo od nowa! Skorzystaj z tej możliwości dzięki ofercie Gastroprofit!