• Wyposażenie kebaba

Ciągle rosnąca popularność kebabów sprawia, że tego typu obiekty muszą być wyposażone w sprzęt, który pozwoli na szybką i wydajną pracę. W ofercie GastroProfit.pl znajdą Państwo wyposażenie kebaba do którego zaliczamy zarówno akcesoria do kebaba jak i urządzenia do kebaba.

 

Wyposażenie kebaba – ABC

W codziennej pracy związanej z przygotowywaniem tej smacznej i lubianej potrawy, pomocne są podstawowe przyrządy, takie jak ręczne noże do kebaba i szufelki. Sercem każdego lokalu oraz jego kluczowym elementem jest profesjonalny opiekacz do kebaba. Wyróżniamy grille do kebaba gazowe oraz opiekacze do kebaba elektryczne. Urządzenia gazowe dzielimy na zasilane gazem butlowym (propan-butan) lub gazem ziemnym (sieciowym). W zależności od potrzeb, opiekacz do kebaba na gaz może być 1-palnikowy, 2-palnikowy, 3-palnikowy, 4-palnikowy lub 5-palnikowy. Każda strefa grzewcza powinna mieć niezależne sterowanie. Obecnie wszyscy liczący się na rynku producenci opiekaczy do kebaba mają w swojej ofercie urządzenia z podwójnymi palnikami. Dzięki temu mięso jest równomiernie i szybko przypieczone. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie kebaba (opiekacza) w tak zwane skrzydełka, czyli osłony boczne, które koncentrują ciepło na opiekanym mięsie. Dzięki temu unikniemy nadmiernej straty energii cieplnej, zmniejszymy koszty eksploatacji urządzenia oraz przyspieszymy proces grillowania mięsa.

Urządzenia gazowe do kebaba stanowią ponad 90% sprzedawanych maszyn, głównie ze względu na niższy koszt zakupu takiego urządzenia w stosunku do opiekacza elektrycznego o podobnych parametrach. Kolejną kwestią jest niższy koszt eksploatacji takiego sprzętu, a także tańszy serwis i większa dostępność części zamiennych. W niektórych miejscach nie ma jednak możliwości używania urządzeń gazowych, dlatego dla wszystkich poszukujący grilla elektrycznego do kebaba, mamy w ofercie GastroProfit.pl szeroki wybór tego typu sprzętu.

Wyposazenie-kebaba-opiekacz-4-palnikowy-noz-elektryczny-HENDI-szufelka_[78711]_1200.jpg

Kebab - potrzebne sprzęty

Kolejnym niezbędnym urządzeniem jest elektryczny nóż do kebaba. W przypadku tego rodzaju sprzętu, szczególnie istotna jest jego wysoka jakość. Nie ma na rynku tanich i dobrych noży do kebaba, dlatego lepiej odłożyć w czasie zakup profesjonalnego noża elektrycznego korzystając do tego czasu ze zwykłego noża do kebaba (ręcznego), niż zakupić tani model, który okaże się bardzo awaryjny. Obecnie najlepsze noże elektryczne do kebaba produkuje niemiecka firma Potis. W swojej ofercie posiadamy wszystkie modele tego renomowanego producenta. Podstawowy nóż Potis S120 ma wydajność 60 kg/dobę, środkowy model ma wydajność 90 kg/dobę, natomiast najwyższy model Potis S180 ma wydajność 200 kg/dobę. Dodatkowo jest on wyposażony w automatyczny program myjący, który pomaga w utrzymaniu higieny oraz upraszcza proces czyszczenia urządzenia. W naszej ofercie znajdą Państwo również akcesoria do noży do kebaba, w tym ostrza gładkie oraz ostrza ząbkowane do noży elektrycznych do kebaba.

 

GastroProfitl posiada także części zamienne niezbędne w wyposażeniu kebaba, takie jak paliki gazowe, siatki na palnik do opiekacza do kebaba, zawory gazowe do kebaba, ostrzałki kamienne oraz ostrzałki diamentowe do ostrzy.

 

Ważnym elementem wyposażenia kebaba jest także elektryczny opiekacz do bułek. Jest to tak zwany grill kontaktowy lub kontakt grill. Urządzenie jest wyposażone w dwie płyty grzewcze (górną i dolną). Najpopularniejszy rodzaj urządzeń jest wyposażony w płyty grzewcze ryflowane. Dzięki takiemu urządzeniu możliwe jest przypiekanie nie tylko bułek do kebaba, ale także różnego rodzaju mięs, warzyw, ryb czy nawet owoców.

 

Szeroki wybór profesjonalnych urządzeń do wyposażenia kebaba, znajdą Państwo w sklepie GastroProfit.pl