• Wyposażenie cateringu

Na GastroProfit.pl znajdą Państwo szeroką ofertę sprzętu, który można określić jako wyposażenie cateringu. Posiadamy w swojej ofercie wyposażenie cateringu, takie jak:

  • piece cateringowe,
  • warniki do wody,
  • zaparzacze do kawy (perkolatory),
  • bemary grzewcze z pojemnikami,
  • wózki transportowe ze stali nierdzewnej,
  • przybory takie jak chochle, szczypce, noże, widelce i wiele innych,
  • termosy transportowe do żywności,
  • termosy do transportu płynów,
  • torby termoizolacyjne.

 

Wyposażenie cateringu – piec cateringowy

Piec cateringowy to urządzenie, które posiada funkcjonalność zbliżoną do profesjonalnego pieca konwekcyjno parowego, ale w jego konstrukcji uwzględniono ograniczone możliwości podłączenia do źródła energii elektrycznej oraz wody. Ten rodzaj pieców, będących istotnym elementem wyposażenia cateringowego, jest zazwyczaj zasilany z gniazdka 230V, dzięki czemu możliwe jest jego podłączenie praktycznie wszędzie. W przeciwieństwie do pieców konwekcyjno parowych dedykowanych do kuchni restauracyjnych czy hotelowych, nie jest również wymagane stałe podłączenie do wody. Wystarczy pojemnik z wodą lub uzupełnienie zapasu w zbiorniku pieca (zależnie od modelu), a odpływ można wyprowadzić do wiaderka bądź bezpośrednio do kanalizacji. Oczywiście piece cateringowe mają mniejsze możliwości w porównaniu do pieców konwekcyjno-parowych stacjonarnych, ale są uniwersalne i mogą być używane w czasie np. imprez plenerowych.

Sprzęt do gorących napojów

Inną grupą wyposażenia cateringowego są zaparzacze do kawy i warniki. Te pierwsze są również nazywane perkolatorami i służą do parzenia kawy, herbaty, ziół itp. Warniki z kolei służą do gotowania i utrzymywania temperatury wody, dzięki czemu możliwy jest stały dostęp do wrzątku. Najpopularniejsze pojemności warników do gotowania wody to 10l, 20l, 30l. Coraz większą popularnością w ostatnim czasie cieszą się warniki o podwójnych ściankach. Mimo nieznacznie mniejszej pojemności, dzięki dodatkowej izolacji zdecydowanie szybciej nagrzewają zawartość, a także wolniej wytracają temperaturę cieczy, dzięki czemu są bardziej energooszczędne. Zaparzacze do kawy mają najczęściej pojemność 6l, 10l lub 15l. Większość zaparzaczy do kawy dostępnych na rynku jest wyposażona w filtr grubo mielonej kawy. W niektórych modelach możliwe jest także stosowanie dodatkowych papierowych filtrów do kawy drobno mielonej.

Wyposażenie cateringowe – pozostałe urządzenia

Wyposażenie cateringowe to również bemary grzewcze, dzięki którym możliwe jest utrzymywanie stałej, z góry określonej i ustawionej za pomocą termostatu temperatury. Do bemara wlewa się niewielką ilość wody, a następnie wkłada się do niego pojemnik lub pojemniki GN, w których przechowuje się podgrzewane jedzenie.

Ważnym elementem wyposażenia cateringowego są również wózki transportowe, dzięki którym możliwe jest szybkie, wygodne i bezpieczne transportowanie dań lub zastawy, wszelkie akcesoria służące do serwowania potraw w trakcie imprez z cateringiem oraz termosy transportowe służące do przewozu gotowych dań, w tym również specjalistyczne termosy do transportu zup i innych płynów.

 

W ofercie GastroProfit.pl zajdą Państwo szeroki wybór profesjonalnego wyposażenia cateringowego. Nasi doradcy z chęcią odpowiedzą na każde Państwa pytanie oraz pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu.