Zamawianie jedzenia z dowozem do domu jest bardzo popularna usługą, jednak niestety jakość i walory smakowe takich dań nie zawsze dorównują tym serwowanym bezpośrednio w lokalu. Istnieją jednak sposoby na to, by posiłki na wynos były smaczne i docierały do klienta w takim stanie, by ich spożycie było dla niego przyjemnością.

Torby do transportu pizzy – niezbędne w lokalu gastronomicznym

Zamawiając jedzenie z dostawą do domu, klient liczy na to, że dotrze ono do niego szybko i że będzie ciepłe (lub zimne – w zależności od tego, na jaki rodzaj dania ma ochotę) i że będzie miało apetyczną konsystencję. Najczęściej zamawiamy do domu pizzę, a wiadomo, jaki jest ideał pizzy – chrupiące, ciepłe ciasto, świeży, ciągnący się ser i dobre składniki. Wyjęty z gorącego pieca drożdżowy placek z dodatkami intensywnie paruje, więc aby uniknąć rozmoknięcia ciasta, najlepiej używać opakowań, które umożliwią ujście nadmiaru ciepłego wilgotnego powietrza i nie pozwolą ciastu się zaparzyć. Nie bez powodu najczęściej do transportu pizzy kartonowych pudełek z otworami.

FURMIS | Torba do transportu pizzy 2x karton 50 cm sztywne dno

FURMIS | Torba do transportu pizzy 14x karton 35 cm sztywne dno

Inne popularne sposoby na ciepłe jedzenie z dowozem

Ponieważ rynek gastronomiczny rozwija się i zapotrzebowanie na usługę dostawy zamówionych dań stale rośnie, konieczne stało się opracowanie metod umożliwiających dowożenie jedzenia jak najlepszej jakości i oczywiście w jak najkrótszym czasie. Wśród sprawdzonych sposobów dostarczania dań z restauracji na wynos na czoło wysuwają się:
  • opakowania termozgrzewalne – świeżo przygotowane jedzenie umieszcza się w pojemniku wykonanym ze sztywnego tworzywa sztucznego, a po nałożeniu całej porcji nakłada się na wierzch warstwę przezroczystej folii przy pomocy zgrzewarki. Takie opakowanie, jeśli oczywiście wszystko jest wykonane poprawnie i zgrzew jest szczelny, eliminuje do zera ryzyko rozlania się potrawy. Najczęściej tę metodę wykorzystuje się do zabezpieczania zup oraz dań z sosami, np. pulpetów, gołąbków czy dań typu curry. Folia skutecznie utrzymuje również temperaturę dania.
  • termoboxy – to nic innego jak pojemniki wykonane ze spienionego polipropylenu, które to tworzywo charakteryzuje się bardzo silnymi parametrami termoizolacyjnymi. Są one lekkie i stabilne i najczęściej wykorzystywane są do przewozu większych zamówień, np. posiłków dla pracowników, ponieważ mieści się w nich co najmniej kilka porcji.
  • przyjmowanie zamówień na konkretną godzinę i planowanie dowozu – taki sposób postępowania ma głębokie uzasadnienie. Logistycznie trudno jest wybrnąć z sytuacji, kiedy zamówienia zaczynają spływać lawinowo i wszyscy klienci chcą mieć jedzenie jak najszybciej. Przyjmuje się, że 60 minut to maksymalny dopuszczalny czas, jaki są w stanie zaakceptować osoby zamawiające jedzenie z dowozem. Jeśli zamówienia będzie się przyjmowało na konkretną godzinę i planowało pracę kuriera w taki sposób, by dostarczał on zlecenia w jednym rejonie miasta, a nie z różnych jego końców, to wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że uda się usatysfakcjonować każdą ze stron.
STALGAST | Pojemnik do żywności termoizolacyjny 600x400 poj. 80l

FURMIS | Torba do transportu hamburgerów na 12 pudełek

FURMIS | Torba lunchbox do transportu zupy poj. 12x300 ml podgrzewana

FURMIS | Plecak na zestawy obiadowe 6 pudełek + podgrzewanie | czerwony