• Kategorie
  • Parametry
  • Patelnie uchylne i kotły

Duża restauracja lub stołówka – jak sprawnie przygotowywać dania?

Jeśli w swojej restauracji przygotowujesz dania na bieżąco, osobno dla każdego z gości, nie masz zapewne problemu, jaki może pojawić się, gdy zaistnieje konieczność jednoczesnego przygotowania dużej ilości tego samego dania. Inaczej będzie w przypadku firm cateringowych, czy stołówek i zakładów żywienia zbiorowego, które muszą obsłużyć niekiedy jednocześnie kilkudziesięciu bądź nawet kilkuset gości. Wrzucanie każdego składnika dania osobno na zwykłą patelnię lub do garnka nie może być w takim przypadku sposobem na skuteczne, sprawne działanie w kuchni. Jak sprosta zatem sytuacji, gdy nie możesz sobie poradzić z napływem gości restauracyjnych tradycyjnymi metodami? Sprawdź ofertę kotłów do gotowania i patelni uchylnych.

Patelnie uchylne i kotły do gotowania

Kotły do gotowania oraz patelnie uchylne to urządzenia o dużej pojemności, przekraczającej nawet 100 litrów. Są to sprzęty zasilane gazowo lub na prąd. Służą do obróbki termicznej potraw znacznie szerszej, niż sugerowałaby to nazwa, czyli jedynie do smażenia. W gazowej lub elektrycznej patelni uchylnej można też gotować bądź dusić. Pojemna misa sprawia, że możesz jednocześnie przygotowywać całe, nawet największe, obejmujące kilkadziesiąt lub kilkaset porcji zamówienie, co sprawia, że gotowanie jest znacznie szybsze niż przy użyciu osobnych, nawet dużych rozmiarów garnków bądź patelni. Taki sposób przygotowywania potraw gwarantuje też, że będą one idealnie ugotowane lub usmażone dzięki równomiernie rozchodzącemu się ciepłu. Minimalizujesz też w ten sposób ryzyko oparzenia się przez kucharza. Bardzo ważną praktyczną funkcją patelni uchylnych i kotłów do gotowania jest możliwość ich uchylenia dzięki prostemu, automatycznemu mechanizmowi. Całość potrawy możesz w ten sposób przelać do odpowiedniego naczynia lub też zlać zużyty olej. To również znacznie praktyczniejsze niż przeprowadzanie całego zabiegu w sposób ręczny. W podobny sposób zadbasz o czystość swojego urządzenia.

Gazowe lub elektryczne patelnie uchylne – dla kogo?

Konieczność korzystania z tego rodzaju sprzętu kuchennego zachodzi wszędzie tam, gdzie liczba gości przekracza możliwości tradycyjnych naczyń i sprzętów kuchennych. Jak łatwo się domyślić, kotły do gotowania wykorzystuje się m.in. w stołówkach szkolnych i zakładowych, a także w firmach organizujących imprezy okolicznościowe na dużą liczbę gości. To, czy urządzenie o tak dużych możliwościach przerobowych sprawdzi się więc w Twoim lokalu, zależy w głównej mierze od jego charakterystyki i charakteru działalności, którą prowadzisz. Jeśli obsługujesz tak dużą liczbę gości każdego dnia, to bez wątpienia warto postawić na sprzęt, który usprawni Twoją codzienną pracę. Najlepsze gazowe i elektryczne patelnie uchylne oraz kotły do gotowania odnajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Dostarczamy Ci najlepsze rozwiązania, które pozwalają Ci skutecznie prowadzić swój biznes gastronomiczny. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami technicznymi dostępnych u nas sprzętów.