• Kategorie
  • Parametry
  • Urządzenia do hot-dog

Hot-dog – jedna z najpopularniejszych przekąsek

Hot-dogi przeżywają w ostatnich latach prawdziwy szczyt zainteresowania w naszym kraju. Stały się najpopularniejszą ciepłą przekąską, jaką możemy dostać w setkach miejsc. Dostępne są one na stacjach benzynowych, a także w wielu drobnych, osiedlowych sklepach spożywczych, nie tylko tych sieciowych. Parówka oraz bułka i sos to prosty sposób na szybką i pożywną przekąskę, a szeroka dostępność punktów oferujących hot-dogi sprawia, że mamy je pod ręką praktycznie na każdej ulicy w mieście. Mimo, iż hot-dogi wydają się daniem prostym i niezbyt wymagającym, to ich szybkie przygotowanie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego sprzętu. O jakich urządzeniach mówimy? Sprawdź naszą ofertę urządzeń do hot-dogów.

Urządzenia do robienia hot-dogów

Producenci sprzętu gastronomicznego oferują kilka rodzajów urządzeń do hot-dogów, które możesz wykorzystać również w swoim lokalu. Każdy z nich działa w nieco inny sposób i sprawdzi się lepiej w innym miejscu. Komorowe podgrzewacze do parówek pozwalają na przygotowanie samych parówek – wystarczy włożyć je do misy urządzenia. Istnieją też oczywiście podgrzewacze, które pozwalają na jednoczesne podgrzanie zarówno parówek, jak i bułek, czyli obydwu najważniejszych składników każdego hot-doga. Na parówki przeznaczony jest specjalny cylinder, bułki natomiast umieszcza się na pionowych sztangach. Urządzenia te przeznaczone są jednak głównie do miejsc o mniejszym natężeniu ruchu oraz do domowej kuchni. W przypadku większych potrzeb warto wybrać najpopularniejsze w punktach z hot-dogami grille rolkowe do parówek i podgrzewacze do bułek. Zastosowanie osobnych urządzeń do obydwu tych składników pozwala na przygotowanie większej ilości hot-dogów, co przydaje się szczególnie na stacjach benzynowych i w punktach spożywczych, gdzie istnieje potrzeba bezustannej pracy urządzenia do hot-dogów. W takich miejscach przydadzą się również stojaki do hot-dogów służące do wydawania gotowych przekąsek klientom, które również znajdziesz w ofercie sklepu Gastroprofit. Mimo rozdzielenia funkcji przygotowania parówek i bułek, nie będziesz potrzebował dużej ilości miejsca na tego typu sprzęt – może on stanąć nawet w najmniejszym osiedlowym sklepie spożywczym. Profesjonalne maszyny do hot-dogów wykonywane są ze stali nierdzewnej i pokrywane nieprzywieralną warstwą, dzięki czemu równie łatwe, jak przygotowanie hot-doga, jest ich utrzymanie w czystości. Jest to oczywiście istotna kwestia, ponieważ przygotowując przez cały czas kilka/kilkanaście bułek, nie masz czasu na to, aby często czyścić ręcznie urządzenie po kilka razy dziennie.

Szybkie i wygodne przygotowywanie hot-dogów z Gastroprofit

Jeśli chcesz wprowadzić tę drobną przekąskę do menu swojego lokalu, budki gastronomicznej lub sklepu spożywczego, urządzenia do robienia hot-dogów, jak podgrzewacze bułek oraz grille rolkowe do parówek to niewielki, niewymagający dużych nakładów pieniężnych zakup, który błyskawicznie Ci się zwróci. Inwestycję w takie szybkie i bardzo popularne ciepłe przekąski umożliwia Ci sklep z profesjonalnym wyposażeniem gastronomii, Gastroprofit – sprawdź!