• Kategorie
  • Parametry
  • Grille wolnostojące

Sprzęt do grillowania

Jedną z ulubionych ogrodowych letnich aktywności wielu z nas są grille organizowane wspólnie z rodziną lub znajomymi. Oprócz wspólnie spędzonego czasu możemy cieszyć się dzięki temu potrawami o wyjątkowym, niepowtarzalnym aromacie, jakiego nie uzyska się w żaden inny sposób. Nie bez powodu również profesjonalne lokale gastronomiczne oferują dania z grilla – ich smak jest czymś, co elektryzuje nasze podniebienia i rozpala kubki smakowe, Im lepszy sprzęt do grillowania wybierzesz, tym lepszymi i jeszcze bardziej aromatycznymi potrawami będziesz mógł częstować swoich gości. Dobrej jakości grill to też wygoda podczas przygotowywania dań. Jeśli chcesz wyposażyć się w grill wolnostojący do swojej restauracji lub też do ogrodu, na domowe przyjęcia, to zachęcamy do sprawdzenia grillowej oferty naszego sklepu internetowego.

Grille wolnostojące

Dostępnych jest kilka rodzajów grillów, które możesz zastosować w swoim lokalu lub przydomowym ogrodzie. Są to grille węglowe, gazowe oraz elektryczne. Podział ten stosowany jest, rzecz jasna, ze względu na źródło ich zasilania. Najpopularniejszymi grillami domowego zastosowania są grille węglowe. Nie są to urządzenia drogie i idealnie sprawdzają się na przydomowe grillowanie w ogrodzie. W restauracjach stosowane są nieco rzadziej ze względu na konieczność ich użytkowania wyłącznie na zewnątrz lokalu, dłuższy czas przygotowywania potraw, a także potrzebę pilnowania grilla przez cały czas podczas jego pracy. W lokalach, gdzie chcemy zastosować grill we wnętrzu, nie na świeżym powietrzu, potrzebny jest inny rodzaj grilla. Z pomocą przychodzą zatem grille gazowe oraz grille elektryczne do kuchni. Nie wydzielając dymu ze spalanego węgla lub drewna, są one przyjazne do zastosowania we wnętrzach. Dużym ich plusem jest większa kontrola nad procesem przygotowywania potraw. Taki grill wolnostojący pozwala nam m.in. na szybką regulację temperatury i nie wymaga nieustannego nadzoru. Dania przygotowują się szybciej, co równie ważne, ponieważ Twoi goście nie mogą przecież zbyt długo czekać na zamówione potrawy. Dodatkowo urządzenia o przeznaczeniu dla profesjonalnej gastronomii mają znacznie większą powierzchnię niż te domowe, co jeszcze bardziej zwiększa Twoje możliwości obsługi osób odwiedzających lokal. Oprócz grillów gazowych i grillów elektrycznych z pokrywą coraz popularniejsze stają się grille wodne, gdzie potrawy przygotowywane są za pomocą pary wodnej. Zwiększa to ich kruchość oraz soczystość. Ponadto oferujemy wiele akcesoriów do grillowania, m.in. kamienie lawowe, czy szczotki do czyszczenia grilla.

Najlepsza oferta gazowych i elektrycznych grillów do kuchni

Możesz skorzystać z naszej oferty zarówno, gdy poszukujesz grilla wolnostojącego do swojego ogrodu, jak też do profesjonalnego lokalu gastronomicznego, który prowadzisz. Znajdziesz u nas najlepszy sprzęt i wszelkie niezbędne akcesoria do niego. Wybierz rodzaj oraz model grilla, który sprawdzi się w Twoim ogrodzie lub restauracji! Potrawy z wysokiej jakości grilla rozpieszczą podniebienia Twoich gości!