• Kategorie
  • Parametry
  • Wędzarnie

Aromatyczne wędzone potrawy w Twojej kuchni

Smak wędzonych produktów spożywczych jest czymś uwielbianym przez wielu z nas. W wyniku procesu wędzenia składniki zyskują charakterystyczny smak, zapach oraz barwę, które trafiają do wszystkich zmysłów osób spożywających je. Podkreślić warto jednak, że wędzenie potraw pierwotnie nie było czynnością wykonywaną dla polepszenia ich smaku, lecz jest to jedna z pierwszych i najpopularniejszych metod konserwacji żywności. W wyniku spalania odpowiedniego rodzaju drewna powstaje charakterystyczny dym wędzarniczy. To z kolei działa na żywność zarówno pod względem wysokiej temperatury, jak i środków chemicznych zawartych w dymie. Proces taki może trwać nawet kilka dni i tygodni, a w jego wyniku produkt traci na zawartości wody oraz zmienia się jego barwa, smak i zapach. Oprócz charakterystycznych właściwości działających na nasze kubki smakowe, przedłuża się też w ten sposób trwałość wędzonego produktu. Składnikami, które poddaje się wędzeniu, są przede wszystkim produkty mięsne, a także sery i ryby. Wędzarnię, w której można przeprowadzać opisane procesy, można stworzyć nawet domowymi metodami, jednak profesjonalna gastronomia korzysta rzecz jasna z zaawansowanych urządzeń do wędzenia. Profesjonalne wędzarnie gastronomiczne, a także wędzarnie domowe, których użyjesz do własnych potrzeb, odnajdziesz w ofercie naszego sklepu online z wyposażeniem gastronomicznym.

Urządzenia do wędzenia

Oferujemy najlepsze na rynku wędzarnie do mięsa oraz innych produktów poddawanych procesowi wędzenia. Są to maszyny o różnej pojemności, a także modele wykorzystujące różnorodne technologie wędzenia produktów spożywczych. Niewielką ogrodową wędzarnię domową, która będzie również Twoim grillem, zakupisz już za jedyne kilkaset złotych. Dostępne są też oczywiście większe i bardziej zaawansowane sprzęty. Możemy zaoferować profesjonalne sprzęty z generatorem dymu, utrzymujące stałą temperaturę wędzenia, a także eliminujące kwasy i inne składniki wpływające niekorzystnie na smak produktów. Mięso, ryby oraz inne produkty uwędzone w tak zaawansowanym urządzeniu będą wyróżniać się swoim smakiem i jeszcze bardziej rozpieszczać podniebienia wszystkich, którzy zdecydują się ich spróbować. Ponadto oferujemy również zapachowe zrębki wędzarnicze, które wykorzystasz w swojej wędzarni do mięsa, aby uzyskać jak najlepszy smak przygotowywanych produktów.

Prosty sposób na wędzenie dla każdego

Delektuj się smakiem ulubionych, wędzonych produktów spożywczych dzięki wędzarniom domowym oraz innym urządzeniom do wędzenia, które dostaniesz w naszym sklepie internetowym. Przekonaj się, że ta wyjątkowa metoda konserwowania i obrabiania produktów spożywczych może urzec naprawdę każdego. Zarówno domowy miłośnik ogrodowego grillowania, jak też profesjonalista pracujący w gastronomii może zyskać sprzęt do wygodnego, profesjonalnego wędzenia każdego produktu. Sprawdź szczegóły i zaufaj specjalistom z naszego sklepu gastronomicznego.