• Kategorie
  • Parametry
  • Obieraczki do ziemniaków

Praktyczna pomoc w kuchni – obieraczki do ziemniaków

Pomimo tego, iż praca w kuchni, szczególnie, gdy jesteś wykwalifikowanym kucharzem, potrafi być naprawdę fascynująca, to gotowanie zawsze niesie też ze sobą konieczność wykonywania czynności po prostu nudnych, żmudnych, czy wręcz męczących fizycznie. Z pewnością dla wielu czynnością taką jest obieranie ziemniaków oraz innych warzyw. Wykonywanie takiej pracy jest wręcz czasami stosowane jako kara dla dzieci od rodziców, czy też w wojsku. Aby przygotować proste danie z ziemniaków, w szczególności dla większej liczby osób, trzeba niekiedy poświęcić wiele czasu i siły na obranie dziesiątków ziemniaków. Ich liczba tym bardziej może przerazić w profesjonalnym lokalu gastronomicznym, gdzie przez cały czas obsługiwane są dziesiątki gości. Jak wiadomo, w polskiej kuchni potraw z ziemniaków nie brakuje. Nasi rodacy rozsmakowali się przed wieloma laty w pierogach, kopytkach, plackach ziemniaczanych, czy klasycznym ziemniaczanym puree, podawanym do surówki oraz mięsa. Czy stworzenie takiego dania w restauracji naprawdę musi wymagać godzin pracy i dziesiątek obranych ręcznie ziemniaków, co wymagałoby poświęcenia czasu na to, kosztem przygotowywania innych dań, czy wręcz zatrudnienia dodatkowego pracownika do tego typu czynności? Oczywiście, że nie – jest znacznie szybszy i łatwiejszy sposób na to, aby przygotować warzywa do dodania ich do potraw restauracyjnych. Służą do tego profesjonalne maszynki do obierania ziemniaków, czyli obieraczki do ziemniaków!

Wybierz funkcjonalne maszynki do obierania ziemniaków i innych warzyw

Profesjonalne obieraczki do ziemniaków są urządzeniami, które z powodzeniem posłużą w każdym lokalu gastronomicznym, gdzie zachodzi potrzeba częstego obierania warzyw w dużej ilości. Są to solidne urządzenia z materiałów takich, jak stal nierdzewna, która jest nie tylko wytrzymała, ale też przystosowana do kontaktu z żywnością. Mogą cechować się pojemnością nawet kilkudziesięciu kilogramów, co pozwoli na obróbkę dużej ilości warzyw jednocześnie. Maszynki do obierania ziemniaków przeznaczone są też do innych warzyw – np. buraków, czy marchewek.  Są to sprzęty od znanych, sprawdzonych producentów sprzętów gastronomicznych, jak np. Hendi lub Redfox. Dzięki nim wiele tak nielubianych nawet przez najlepszych kucharzy czynności, jak właśnie obieranie warzyw, będzie znacznie łatwiejszych oraz zabierać będzie o wiele mniej czasu, który będziesz mógł poświęcić na przygotowanie innych potraw lub o zadbanie o czystość w swoim lokalu. Poleca się wykorzystanie tego typu urządzeń w takich miejscach, jak fast-foody, w których przygotowuje się duże ilości frytek, jak też w lokalach serwujących tradycyjną polską kuchnię, pełną ziemniaczanych przysmaków. Możesz też doposażyć urządzenie w separator do obierzyn, dzięki czemu praca z nim będzie jeszcze łatwiejsza.

Skończ z długotrwałym, żmudnym procesem obierania warzyw i godzinami, jakie musisz spędzić nad ziemniakami, czy marchewkami. Wybierz maszyny do obierania ziemniaków, czyli sprzęt, który uczyni pracę w Twojej kuchni gastronomicznej jeszcze przyjemniejszą i łatwiejszą. Zapoznaj się z naszą ofertą i wyposaż się w te urządzenia w sklepie internetowym Gastroprofit.