• Kategorie
  • Parametry
  • Krajalnice do wędlin i sera

Każdy sklep, w którym znajduje się stoisko z wędlinami lub serami, musi być wyposażony w profesjonalną krajalnicę. Takie urządzenie doskonale sprawdza się również w restauracjach, kuchniach hotelowych, pensjonatach i firmach cateringowych. Główną zaletą profesjonalnej krajalnicy jest przede wszystkim faktyczne uproszczenie i przyspieszenie pracy personelu sklepowego i gastronomicznego, gwarantujące przy okazji powtarzalność całego procesu krojenia. Spośród szerokiej gamy dostępnych na rynku krajalnic do wędlin, w profesjonalnych warunkach najlepiej sprawdzają się urządzenia, które są wyposażone w duży nóż tnący. Przyjęło się, że powinny mieć ostrze o średnicy minimum 250 mm. Oczywiście nie oznacza to, że krajalnica do wędlin lub sera z ostrzem o mniejszej średnicy nie będzie się nadawała do profesjonalnego użytku, jednak w takim przypadku wydajność i wygoda pracy jest dużo mniejsza, niż w przypadku urządzeń z większym ostrzem.

Czy krajalnica do sera musi mieć ostrze pokryte teflonem?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, poszukujące najlepszego urządzenia do krojenia wędlin i sera. Mimo to odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednak zaleca się, aby krajalnice do sera były wyposażone w ostrza teflonowe. Sporadycznie, w sprzyjających warunkach, sery udaje się pokroić za pomocą przyrządu bez noża teflonowego, jednak w dużej mierze komfort pracy z urządzeniem zależy od twardości sera (im twardszy tym lepiej) oraz mocy samego urządzenia. H3: Co daje ostrze pokryte teflonem? Ostrze pokryte warstwą teflonu sprawia, że miękki ser nie będzie się do niego przyklejał, a tym samym plasterki będą cienkie i równe, bez ryzyka ich poszarpania.

Czy urządzeniem z ostrzem teflonowym można ciąć wędliny?

Szatkownica z ostrzem pokrytym teflonem może być stosowana do krojenia wędlin i innych mięs. Należy jednak brać pod uwagę, że przy takiej pracy warstwa ochronna na ostrzu ulegnie szybszemu zniszczeniu, a tym samym nóż może wymagać wcześniejszej wymiany. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zakup profesjonalnej krajalnicy do wędlin, specjalnie do tego zadania przystosowanej. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór profesjonalnych urządzeń przeznaczonych do krojenia zarówno wędlin, jak i sera. Nasi doradcy pomogą dopasować urządzenie bezpośrednio do Państwa potrzeb.