• Kategorie
  • Parametry
  • Lampy owadobójcze UV

Zwalczanie owadów w lokalach gastronomicznych

Owady, a w szczególności owady latające to duży problem w miejscach serwujących swoim gościom jedzenie. Ze względów higienicznych nie można sobie pozwolić na ich obecność w kuchniach. Zagrożeń, jakie niesie ze sobą obecność owadów w lokalu, jest kilka. Po pierwsze, ukąszenie komara, czy użądlenie przez osę nigdy nie jest przyjemne, a w skrajnych przypadkach może być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Chronić należy w związku z tym zarówno gości, jak i personel lokalu. Po drugie, owady często są nosicielami chorób, więc ich nadmierna obecność byłaby niebezpieczna ze względów epidemiologicznych, czym z kolei na pewno zainteresowałyby się odpowiednie instytucje. Po trzecie, jest to po prostu nieestetyczne i mogłoby odstraszać Twoich klientów. Nie mówimy nawet o przysłowiowej musze w zupie, bo to przypadek skrajny, lecz nawet kilka much bez przerwy latających nad stolikiem i siadających na gościach oraz naczyniach może być na tyle uciążliwe, że goście zdecydują się wybrać inny lokal. Ty tracisz więc w ten sposób pod względem finansowym, a także wizerunkowo, marketingowo. Jak jednak zwalczać owady, gdy w kuchni ze względu na obecność pożywienia nie można stosować mocnych środków owadobójczych i innych sposobów chemicznych? Rozwiązaniem problemu są profesjonalne lampy owadobójcze.

Lampy owadobójcze na komary i inne owady

Wyjątkowe okoliczności, do jakich należy dostosować się w lokalach gastronomicznych, wymagają wyjątkowych rozwiązań. Są nimi lampy owadobójcze na komary oraz inne rodzaje owadów. Umożliwiają one pozbycie się uciążliwych i niebezpiecznych owadów bez użycia równie niebezpiecznych w środowisku, gdzie przygotowuje się żywność, środków chemicznych. Są one przystosowane do użycia zarówno w pomieszczeniach dla gości lokalu, jak też w kuchniach, a także przed lokalami. Specjalne lampy zwabiają nieproszonych gości światłem i zabijają ich przy pomocy prądu, unieruchamiając lepem lub wciągając do specjalnego zbiornika. Posiadamy lampy owadobójcze na zewnątrz, a także dostosowane do użytku w pomieszczeniach. Są to modele sprawdzone, posiadające atest, przystosowane do pomieszczeń z żywnością. W zależności od swoich potrzeb, możesz wybrać urządzenie o różnym zasięgu działania. Będzie ono działać cicho, bez wytwarzania nieprzyjemnych dźwięków ani zapachów. Dostępne są też sprzęty o cechach energooszczędnych. Mniejsze z nich z powodzeniem sprawdzą się również w domowej kuchni. Co ważne, pomimo takiego, niezbyt przyjemnego zastosowania, profesjonalne lampy owadobójcze nie są urządzeniami, które oszpecą dane wnętrze. Wykonane są w nowoczesnych wzorach i kształtach, dzięki czemu łatwo wkomponować je w aranżację wnętrza i można potraktować je jako kolejny element wyposażenia, doskonale pasujący do całej koncepcji wyglądu pomieszczenia. Tak, jak nowoczesny telewizor lub komputer nie jest czymś nieestetycznym, tak też nie musi być tym lampa owadobójcza na komary.

Oferta profesjonalnych lamp owadobójczych

W naszym sklepie internetowym odnajdziesz szeroki wybór różnorodnych lamp owadobójczych na zewnątrz oraz do użytku we wnętrzu lokali gastronomicznych. Sprawdź szczegóły i wybierz interesujący Cię model. Zapraszamy na zakupy.