• Kategorie
  • Parametry
  • Urządzenia barmańskie

Czego do pracy potrzebuje barman?

Wyposażenie barowe to kilka kategorii produktów, których będziesz potrzebować, aby prowadzić profesjonalny bar. Każdy barman musi mieć do dyspozycji narzędzia, które pozwolą mu wykonywać swoją pracę – bez tego nie ruszysz ze swoim biznesem. Nie będą to jedynie drobne narzędzia, ale też większe, specjalistyczne urządzenia. Jakich urządzeń barmańskich będziesz potrzebować?

Duża część napojów przygotowywanych przez barmana musi być schłodzona do właściwej temperatury, aby mogły one cieszyć gości maksymalnie wydobytym z nich smakiem i aromatem. Niezbędne będą więc duże ilości lodu. Pomogą w tym urządzenia do produkcji lodu. Są to kostkarki oraz kruszarki do lodu. Ręczne przygotowywanie dużych ilości lodu na potrzeby dziesiątek klientów przewijających się przez dany lokal każdej godziny byłoby wręcz niemożliwe – urządzenia elektryczne są tutaj koniecznością.

Drugą grupą elektrycznych urządzeń barmańskich, w które bezwzględnie musisz się zaopatrzyć, są maszyny, które pomogą w przygotowaniu samych drinków i koktajli. W składzie wielu z takich napojów znajdują się oprócz alkoholi też świeże owoce, czy syropy. Przygotowanie oraz zmieszanie wszystkich składników ręcznie byłoby niemożliwe lub bardzo wolne, nieefektywne w przypadku obsługi dużej liczby klientów. Również tu muszą zatem przyjść nam z pomocą konkretne przyrządy barmańskie. Są nimi m.in. wyciskarki do owoców, sokowirówki oraz miksery do koktajli. Specjalne blendery lub miksery barmańskie przystosowane są do intensywnej pracy i miksowania wielu rodzajów składników. Są to sprzęty znacznie wydajniejsze niż te, z których korzystamy w naszych domach. Muszą być to urządzenia o znacznie wyższej wydajności i wytrzymałości. Konkretne modele pozwalają na przygotowanie nawet półlitrowych drinków w ciągu kilkunastu sekund i można z nich korzystać niemal bez większych przerw. Domowe sprzęty z pewnością nie podołałyby tak wzmożonej pracy.

Sklep ze sprzętem barmańskim

Skoro już wiesz, jakich urządzeń barmańskich potrzebuje każdy barman, to teraz należy znaleźć sklep, w którym będziesz mógł w te wszystkie sprzęty się zaopatrzyć. Możesz uznać poszukiwania za skończone, ponieważ Gastroprofit to sklep internetowy z profesjonalnym wyposażeniem gastronomicznym, także dla barmanów. Posiadamy najlepsze dostępne na rynku przyrządy barmańskie. Nasza oferta jest wynikiem współpracy z renomowanymi markami z branży wyposażenia gastronomicznego. Znajdziecie u nas produkty m.in. takich marek, jak Hendi, Kenwood, CookPro oraz Bartscher. Produkty te gwarantują możliwość wydajnej i wygodnej pracy każdemu barmanowi, któremu zależy na tym, aby podawać swoim klientom wysokiej jakości drinki i koktajle, które smakować będą każdemu. Nawet najlepszy barman nie poradzi sobie, chcąc zapewnić gościom wysokiej jakości obsługę bez profesjonalnego sprzętu barmańskiego, z którego mógłby skorzystać. Nie zawiedź gości odwiedzających Twój bar – zapewnij im to, co najlepsze, wybierając urządzenia barmańskie z oferty sklepu internetowego Gastroprofit.