• Kategorie
  • Parametry
  • Środki do czyszczenia ekspresów

Jak przygotować aromatyczną kawę?

W kawiarniach oraz restauracjach nie może zabraknąć kawy dla gości. Przy natłoku pracy i konieczności częstego przygotowywania dużej ilości tych aromatycznych napojów, a także oczywiście dla najlepszego ich smaku, nie wyobrażasz sobie chyba, aby parzyć kawę ręcznie, zalewając ją wodą z czajnika. W każdym lokalu gastronomicznym, gdzie w ofercie jest kawa, musi znaleźć się zatem profesjonalny ekspres do kawy. Samo posiadanie ekspresu nie jest jednak jednoznaczne z tym, że Twoi klienci będą otrzymywać najlepszą możliwą, aromatyczną kawę. Musisz też we właściwy sposób użytkować swój ekspres. Jednym z elementów takiego właściwego użytkowania jest jego konserwacja i dbanie o czystość urządzenia. W ekspresie po każdorazowym przygotowaniu napoju osadzają się cząsteczki tłuszczu oraz pozostałości kawy. Nieczyszczony ekspres z czasem stanie się miejscem pełnym resztek kawowych oraz siedliskiem grzybów i pleśni. Po pierwsze, ucierpi na tym oczywiście samo urządzenie, którego żywotność w ten sposób skraca się – może dojść do zatorów i innych awarii. Po drugie, przygotowywana przez Ciebie kawa nie tylko nie będzie tak dobra i pełna aromatu jak kiedyś, ale też przez niehigieniczne warunki jej przygotowania może stać się zagrożeniem dla Twoich klientów. Unikniesz tego, stosując profesjonalne środki i tabletki do czyszczenia ekspresów do kawy. Znajdziesz je w ofercie naszego sklepu internetowego.

Środki do czyszczenia ekspresów

Istnieje wiele elementów ekspresu, które należy poddawać regularnemu myciu. Z tego powodu w naszej ofercie dostępne są profesjonalne środki do czyszczenia ekspresów ciśnieniowych oraz innych rodzajów ekspresów do kawy. Wyczyścisz dzięki nim takie elementy ekspresu, jak dozownik kawy, system spieniania mleka, czy blok grzewczy. Odkamienisz wszystkie z  nich i usuniesz osady z tłuszczu oraz kawy. Posłużą Ci do tego takie środki do czyszczenia ekspresów, jak np. tabletki do czyszczenia ekspresów do kawy, proszek do usuwania kamienia, czy płyn do czyszczenia układu spieniania mleka. Są to profesjonalne środki, produkowane przez najlepszych producentów akcesoriów i sprzętów do profesjonalnych kuchni. Masz dzięki temu pewność, że nie zaszkodzisz nimi swojemu ekspresowi, a także, że są one przystosowane do użycia na elementach mających kontakt z napojami i żywnością przeznaczonymi dla klientów. Regularnie czyszcząc ekspres przy użyciu środków do czyszczenia ekspresów, zapobiegniesz awariom i poprawisz jego wydajność. Uchronisz też ekspres przed powstawaniem w nim pleśni, dzięki czemu do Twoich klientów zawsze będzie trafiać bezpieczna dla ich zdrowia, a także zawsze aromatyczna, pachnąca kawa.

Przygotuj najlepszą kawę z Gastroprofit

Nie pozwól, aby zapleśniały, pełen osadów ekspres uniemożliwiał Twoim klientom skosztowanie u Ciebie wybornej kawy. Skorzystaj z dostępnych u nas środków do czyszczenia ekspresów ciśnieniowych oraz innych rodzajów ekspresów do kawy stosowanych w profesjonalnych lokalach gastronomicznych. Twoi klienci z pewnością docenią to, przychodząc do Ciebie na filiżankę kawy.