• Kategorie
  • Parametry
  • Frytownice

Wygodne przygotowywanie frytek

Frytki są jednym z podstawowych elementów karty dań wielu lokali gastronomicznych, nie tylko fast-foodów! W Fast-foodach funkcjonują one jako jedno z głównych dań, w restauracjach często są np. dodatkiem do dania z mięsem i surówką. Oprócz ziemniaków „tłuczonych” w formie klasycznego puree, to jeden z częściej spotykanych warzywnych elementów dań. Jak przeważnie bywa w przypadku profesjonalnej gastronomii, domowe sposoby przygotowywania frytek na tak dużą skalę nie sprawdziłyby się. Konieczne jest w związku z tym odnalezienie sposobu na szybszą i intensywniejszą pracę przy większej liczbie gości. Z odpowiedzią na takie dylematy, również jak zawsze, przychodzi nasz sklep internetowy, w którym odnajdziesz urządzenia do frytek dedykowane dla profesjonalnej gastronomii.

Urządzenia do frytek

Urządzenia do frytek nazywane są frytownicami. Dzięki nim możliwe jest smażenie potraw na tzw. głębokim oleju, czyli zanurzonych całkowicie w oleju. Frytownica ma więc niejako formę misy, do której wlewa się olej i spuszcza go przy pomocy znajdującego się przy zbiorniku kranika. Zbiorniki najbardziej wydajnych frytownic dwukomorowych olejowych mają pojemność nawet kilkunastu litrów, co daje możliwość przygotowywania potraw w naprawdę dużej ilości – stąd też ich zastosowanie w profesjonalnych punktach gastronomicznych. Frytownice elektryczne to sprzęt pozwalający na przygotowanie nie tylko samych frytek. Są one też stałym punktem wyposażenia restauracji, gdzie w karcie dań obecne są ryby, kotlety, krewetki, a także słodkie pączki i racuchy. Wyposażenie swojego lokalu w takie urządzenie nie musi oznaczać zatem od razu, że zamierzasz serwować niezbyt zdrową żywność typu fast-food.

Wybierz najwygodniejszą frytownicę

Frytownice olejowe to urządzenia do frytek różniące się chociażby mocą lub wielkością misy. Zachęcamy do zapoznawania się ze szczegółami konkretnych modeli, aby poznać ich specyfikację techniczną przed zakupem. Oferujemy maszyny od najbardziej znanych, renomowanych producentów sprzętów gastronomicznych, jak np. Hendi oraz YATO. Oprócz samych frytownic oferujemy również inne narzędzia i urządzenia do frytek, jakie możesz wykorzystać w swojej restauracji lub barze. Znajdziesz u nas m.in. filtry i kosze do frytownicy, szufelki do nakładania frytek, a także papier do ich serwowania. Jeśli w menu Twojego lokalu są zatem frytki lub inne dania przygotowywane za pomocą frytownicy, to możesz kompleksowo wyposażyć się u nas we wszystko, co pozwoli Ci na wygodne ich podawanie gościom. 

Sprawdź naszą ofertę, wybierz odpowiadający Ci model urządzenia do frytek i przekonaj się, jak praktycznym elementem w Twoim lokalu może się ono stać. Zobacz, o ile przyjemniejsza jest praca w kuchni, gdy masz do dyspozycji profesjonalne akcesoria i narzędzia umożliwiające przygotowywanie różnorodnych potraw. Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt powinieneś wybrać, skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą podjąć odpowiednią decyzję. Zapraszamy. Gastroprofit to Twój zaufany partner w wyposażeniu Twojego lokalu gastronomicznego.