• Kategorie
  • Parametry
  • Opiekacze elektryczne

Opiekacz elektryczny do kebaba

Jednym z niezbędnych urządzeń do lokalu serwującego niezwykle popularnego w naszym kraju kebaba jest elektryczny opiekacz do kebaba. Czym należy kierować się przy wyborze odpowiedniego urządzenia do swoich potrzeb? Na wstępie należy określić, jaką wydajność dobową powinno mieć urządzenie. Dzięki temu dobierzemy sprzęt z odpowiednią ilością stref grzewczych i długością sztycy (miecza), na który nabija się mięso. Spośród urządzeń dostępnych w naszej ofercie, można wybrać opiekacze z wsadem od kilku do nawet 90-100 kg mięsa jednorazowo. W zależności od wymagań nabywcy w naszej ofercie znajdują się grille do kebaba zasilane z gniazdka siłowego 400 V lub zwykłego 230 V. Urządzenia do kebaba zasilane energią elektryczną cieszą się rosnącą popularnością. Zaletą tego rodzaju zasilania jest mniej czynności obsługowych związanych z codzienną eksploatacją.

Rodzaje elektrycznych opiekaczy do kebaba

Wyróżniamy elektryczne opiekacze do kebaba z napędem górnym lub napędem dolnym. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie mają swoich zwolenników i przeciwników. Urządzenia do kebaba z napędem górnym, charakteryzują się bardzo prostą konstrukcją i tym samym łatwością w serwisowaniu. Cena zakupu opiekacza do kebaba z napędem górnym jest też z reguły niższa niż w przypadku opiekaczy do kebaba z napędem dolnym. W przypadku drugiej grupy produktów, napęd dolny ma zaletę w postaci znacznego odizolowania go od źródła wysokiej temperatury, co sprawia, że napęd charakteryzuje się dużą trwałością. Jego konstrukcja jest jednak bardziej skomplikowana.
W najpopularniejszych urządzeniach, które są dostepne w naszej ofercie, jest możliwość montażu dodatkowych osłon bocznych koncentrujących ciepło na opiekanym produkcie. Pozwala to na znaczne oszczędności energii oraz szybsze opiekanie mięsa. Najpopularniejsze na rynku kebaby gazowe takich firm jak Potis, Hendi, Roller Grill, RM Gastro czy Meltem znajdują się w naszej ofercie.