Choć kuter kojarzy się z wyprawami w morze i połowem ryb, urządzenie o tej nazwie, wykorzystywane w gastronomii, pełni raczej funkcję blendera i miksera. Korzystając z niego, możesz przygotować np. ciasto naleśnikowe lub świeży pasztet – bez konserwantów i sztucznych aromatów.

Kuter gastronomiczny – zastosowanie

Samodzielnie przygotowane, nieprzetworzone przemysłowo jedzenie jest zdrowsze i smaczniejsze niż jego fabryczne odpowiedniki. Wyposażając restauracyjną kuchnię w blendery gastronomiczne, inwestujemy w bezpieczeństwo klientów. Możemy również sprawić, że znakiem rozpoznawczym lokalu będzie przepyszne i zawsze świeże jedzenie. Korzystanie z kutra gastronomicznego umożliwia wykonywanie czynności, takich jak:
  • Siekanie
Kuter umożliwia szybką obróbkę znacznych ilości mięsa lub innych składników (np. warzyw), trafiających następnie na talerze klientów. Można przygotować w nim bazę służącą do stworzenia farszu lub jednolitej masy, która następnie trafi do samodzielnie przygotowywanych wędlin, faszerowanych dań, sosów itp.  
  • Mielenie
W kutrze można nie tylko siekać, ale również mielić. Kupowanie uprzednio zmielonego mięsa to ryzykowne posunięcie. Trudno ocenić jakość mocno przetworzonego produktu. Zdecydowanie lepiej zamawiać mięso w sprawdzonych hodowlach i kupować w kawałkach, a następnie przetwarzać samodzielnie. Dzięki temu zyskujemy pewność, że w naszej kuchni wykorzystywane są wyłącznie najlepsze składniki.  
  • Mieszanie
Kompleksowe wyposażenie kuchni gastronomicznej uwalnia pracowników od konieczności wykonywania mozolnych czynności, które wymagają precyzji i dużych nakładów energii. Do takich zadań zalicza się np. mieszanie farszu czy ciasta naleśnikowego, w którym wszystkie składniki muszą być bardzo dokładnie rozprowadzone. W dużych restauracjach przygotowuje się spore ilości jedzenia, co dodatkowo utrudnia i spowalnia pracę. Warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych maszyn.  

  • Wyrabianie
Do mozolnych i energochłonnych czynności zalicza się również wyrabianie ciasta na pizzę czy pierogi. Taką czynność należy wykonywać dynamicznie i przez długi czas. Jej częste powtarzanie pochłania zasoby. Aby usprawnić pracę w kuchni, dobrze jest korzystać z fachowej pomocy urządzeń gastronomicznych, takich jak np. kuter. Wystarczy ustawić odpowiednią funkcję, aby ciasto przygotowywało się bez naszego udziału.

+
0
\\9+98
Pasztety, sery, farsze, sosy, musy, ciasto naleśnikowe – w
blenderach gastronomicznych drzemie olbrzymi p1otencjał kulinarny, który warto wykorzystywać podczas przygotowania zarówno słonych, jak i słodkich potraw.0 1Dobrze wyposażona kuchnia gastronomiczna umożliwia przyrządzanie dań własnym sumptem, bez konieczności zaopatrywania się w półprodukty, gotowe mieszanki i syntetyczne dodatki do żywności, które zabijają naturalny smak i właściwości pożywienia.