Hotelowe restauracje, bary, w których można szybko przekąsić gorący, domowy posiłek, firmowe bufety – bemary oddają nieocenione usługi w rozmaitych punktach gastronomicznych. Goście, którzy korzystają z tego dobrodziejstwa techniki gastronomicznej, cieszą się świeżością i smakiem ciepłych potraw.  

Jedzenie zawsze gotowe do spożycia

Chłodna jajecznica, puree ziemniaczane czy sos pieczeniowy, który dawno wystygł, nie pobudzają apetytu. Trudno się dziwić, skoro dania serwowane na ciepło smakują (i wyglądają!) dobrze wyłącznie wtedy, gdy… mają odpowiednią temperaturę. Utrzymywanie jej nie jest jednak proste, kiedy np. oferuje się gościom szwedzki stół. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć swoją firmę w bemar.   

Jaki bemar gastronomiczny wybrać?

Wyposażenie kuchni składa się z wielu elementów, z których każdy odgrywa istotną rolę. Oprócz kuchenki, piekarnika, zmywarki, naczyń oraz całego szeregu innych niezbędnych „kawałków” gastronomicznej układanki, warto posiadać także sprzęty charakterystyczne dla konkretnej działalności. Jeśli np. chcemy obsługiwać gości szybko, oferując im dania od razu gotowe do spożycia, dobrze jest postawić na bemary. Wybór nie jest jednak prosty. Choć ich funkcja zasadniczo pozostaje niezmienna, urządzenia tego rodzaju występują w różnych wersjach:  
  • Bemary dwu-, trzykomorowe 
Decydując o wyborze konkretnego sprzętu, dobrze jest uwzględnić liczbę komór. Może się okazać, że dwie przegrody w zupełności wystarczą, aby obsłużyć niewielkie przyjęcie. Kiedy jednak zamierzamy zagwarantować większy wybór dań, lepiej rozważyć większą liczbę komór. 

  • Bemar z kranem
Obecność kranu spustowego ułatwia opróżnianie bemaru z wody. To funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli urządzenie tego typu stosuje się w firmie cateringowej. Przed zakupem warto zorientować się, jak zbudowane jest urządzenie, które zamierzamy nabyć. 

  • Bemar jezdny
Firmy preferujące rozwiązania mobilne nie zawiodą się na bemarach posiadających kółka. Dzięki dodatkowemu udogodnieniu transportowanie urządzenia jest proste i przebiega komfortowo. Pracownik nie musi dźwigać ciężkiego sprzętu. Ważne, aby przed zakupem upewnić się, że w przypadku danego modelu występuje możliwość blokowania kółek. 

  • Bemar z osłoną
W barach i bufetach świetnie sprawdzają się bemary z osłonami. Dzięki szybie jedzenie dłużej pozostaje ciepłe, apetyczne i świeże.  

  • Witryna grzewcza
Ważne, by zadbać także o wizualną stronę serwowania posiłków. Eksponowanie przepysznych dań w witrynie skutecznie pobudzi apetyt każdego łasucha, mile „drażniąc” nie tylko węch, ale i wzrok.