Profesjonalizm jest widoczny nie tylko w przygotowaniu do pracy. Istotną rolę odgrywa także wyposażenie. Jeśli zamierzasz zajmować się cateringiem, postaw na najlepszy sprzęt. Dzięki temu serwowane przez Ciebie jedzenie będzie świetnie wyglądać i jeszcze lepiej smakować.

Konferencje, wesela, spotkania rodzinne – smakowity, dobrze przygotowany catering może uświetnić liczne okazje. Aby zachwycić klientów i gości oraz odnieść sukces:
  • Poznaj potrzeby klienta

Umiejętność odkrycia oczekiwań klienta jest tak samo istotna jak talent kulinarny. Im więcej wiesz o potrzebach rozmówcy, tym łatwiej będzie Ci go zadowolić.
  • Bądź kreatywny przy tworzeniu menu

Ważne, by przedstawić rozmówcy konkretne propozycje. Nie każdy klient ma jasno sprecyzowane oczekiwania. Twoją rolą jest m.in. pomóc mu w ich sformułowaniu.
  • Twardo stąpaj po ziemi

Ważne, by liczba i rodzaj serwowanych potraw była adekwatna do okazji i możliwości, jakimi dysponujesz. Trudno zaserwować np. finezyjny tort lodowy podczas garden party, gdy temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza.
  • Bądź gotowy na wszystko

Podczas imprez dochodzi do nieprzewidzianych sytuacji. Może przytrafić się np. awaria prądu. Dobrze jest zabezpieczyć się na wypadek takich zdarzeń.
  • Dbaj o higienę i bezpieczeństwo gości

Ważne, by jedzenie było przechowywane w odpowiednich warunkach. W przeciwnym razie można narazić gości na niebezpieczeństwo. Przerwa w dostawie prądu może doprowadzić np. do tego, że jedzenie ulegnie rozmrożeniu i ponownemu zamrożeniu, co zwiększy ryzyko wystąpienia salmonelli.
  • Postaw na profesjonalne wyposażenie

Wyposażenie restauracji nieco różni się od sprzętów, które powinny znaleźć się w firmie cateringowej. Przewożenie jedzenia i serwowanie ich w oddaleniu od kuchni rodzi kolejne potrzeby. Ważne, by zaopatrzyć firmę cateringową w:
  • Termosy
Potrawy smakują dobrze, kiedy są np. gorące lub zimne. Temperatura pokojowa nie służy większości dań. Ważne, by przeprowadzając catering dysponować termosami do kawy, lodów czy ciepłych potraw. Termos do żywności pozwala zachować nie tylko walory smakowe, ale i świeżość jedzenia.

  • Stoły

Prowadząc firmę cateringową, trzeba być gotowym do pracy w różny, nierzadko polowych warunkach. Ważne, by posiadać np. stół cateringowy, na którym można umieścić np. szwedzki bufet lub rozłożyć przekąski.   


  • Wózki

Wózek gastronomiczny stanowi ułatwienie w szczególności dla kelnerów, którzy mogą sprawnie serwować potrawy i zbierać naczynia. Ważne, by wielkość funkcjonalnego „pojazdu” była adekwatna do liczby gości oraz obszerności menu.