Aromatyczny, wyrazisty i sycący – taki jest prawdziwy kebab, który popularnością dorównuje pizzy, serwowanej w różnych zakątkach globu. Aby arabskie danie dobrze smakowało i zaspokajało oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów, warto zadbać o właściwe wyposażenie gastronomii.

Najlepszy kebab – jak zrobić?

Co sprawiło, że kebab szturmem zdobył rynek usług gastronomicznych? Zapewne chodzi nie tylko o wyrazisty smak, ale i o powszechną dostępność oraz krótki czas oczekiwania na pełnowartościowy, smakowity i, co ważne, sycący posiłek. Walory smakowe zależą również od jakości mięsa. Ważne, by w daniu znalazły się kawałki świeżej baraniny (lub drobiu), które krótko przed podaniem dopiekały się na ruszcie. Smakowite i wilgotne kąski mięsa podaje się ze świeżymi warzywami, w chrupiącej, płaskiej bułce. Całość smakuje najlepiej, gdy jest okraszona schłodzonym sosem czosnkowym przygotowanym na bazie jogurtu. Aby kebab smakował i wyglądał doskonale, warto wyposażyć lokal nie tylko w wysokiej jakości składniki, ale również w praktyczne urządzenia. Profesjonalne wyposażenie gastronomii odgrywa ważną rolę.

Sprzęt do kebaba

Sekret smaku arabskiej potrawy tkwi nie tylko w składnikach, przyprawach i starannym przygotowaniu. Duże znaczenie ma również rodzaj i jakość sprzętu do kebaba. W lokalu gastronomicznym, serwującym aromatyczną baraninę z warzywami i chrupiącą bułką, powinny znaleźć się „narzędzia”, takie jak:
  • Opiekacz
Elektryczny lub gazowy opiekacz do kebaba pozwala wydobyć z mięsa to, co najlepsze. Baranina, poddana powolnej obróbce termicznej, staje się soczysta i delikatna, a dzięki obfitości starannie wyselekcjonowanych przypraw zyskuje dodatkowo. Co ważne, mięso nie jest smażone na tłuszczu i, co za tym idzie, zdrowsze.  
https://gastroprofit.pl/POTIS-Opiekacz-do-kebaba-Potis-GD4-gaz-butlowy-p66985

  • Nóż
Do cienkiej bułki trafiają cienkie kawałeczki baraniny, które zgrabnie wtapiają się w posiekane, świeże warzywa. Aby kroić mięso pewnie, szybko i poprawnie, trzeba posiadać odpowiednio ostry nóż. Można zdecydować się na model elektryczny, tym samym skracając czas przeznaczony na odcinanie soczystych plasterków.

  • Ostrzałka do noży
Ważne, by wśród elementów wyposażenia lokalu znalazły się także ostrzałki, dzięki którym noże nie tracą swoich walorów, mimo intensywnego użytkowania. Wystarczy chwila ostrzenia, by przytępione ostrze odzyskało swoje właściwości.

  • Grill do bułek
Dobrze jest zadbać również o to, by cienka bułka „obejmująca” składniki kebabu była ciepła i chrupiąca. Wystarczy umieścić pitę w opiekaczu / grillu, by zaczęła pachnieć i smakować wyśmienicie, wzbogacając i jednocześnie nieco łagodząc smak arabskiej potrawy.