Dobry napój może być idealnym zwieńczeniem wyśmienitego posiłku. Może też stanowić całkowicie autonomiczną propozycję w menu i być dopracowanym, wieloskładnikowym, satysfakcjonującym przysmakiem. Dzięki odpowiednim sprzętom i urządzeniom do przygotowywania napojów, da się wyczarować naprawdę zaskakujące propozycje.

Koktajle na bazie alkoholu i drinki virgin

Drinki z i bez dodatku alkoholu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w barach, ale też restauracjach. Świetnie pasują one do różnych dań i doskonale umilają czas podczas długich towarzyskich spotkań. Aby przygotować tego rodzaju napoje, trzeba mieć nie tylko sprawdzone i dobre receptury oraz składniki, ale też odpowiednie akcesoria i sprzęty umożliwiające ich prawidłowe przygotowanie i efektowne podanie. Wśród gadżetów, bez których trudno się obejść podczas robienia koktajli, z pewnością należałoby wymienić kostkarki i kruszarki do lodu, blendery barmańskie, sokowirówki, shakery czy dystrybutory do wody gazowanej. Wiele dobrej jakości artykułów można znaleźć w ofercie sklepu Gastroprofit.pl. Godne polecenia są m.in.:

  • blender kielichowy gastronomiczny 2.5L | Hendi 230718
  • kruszarka do lodu elektryczna 12 kg/h | Hendi 271520
  • mikser do koktajli, shaker elektryczny 1L, barowy | Hendi 224038

Odpowiednie akcesoria i sprzęty umożliwiają szybkie i profesjonalne przygotowanie drinków, dzięki czemu praca w restauracji czy barze może przebiegać sprawniej.


Koktajle mleczne

Koktajle mleczne są dużą atrakcją przede wszystkim dla najmłodszych gości restauracji. Przepadają też za nimi nastolatki, dlatego w restauracjach rodzinnych czy cukierniach warto wprowadzić tego rodzaju napoje do menu. Możliwości, jeśli chodzi o tworzenie oryginalnych smaków i receptur, są niemal nieograniczone, a dzięki właściwemu sprzętowi można testować bez przeszkód autorskie kompozycje i w efektywny sposób przygotowywać duże ilości napojów na potrzeby gości. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku shakery do koktajli mlecznych marki Hendi. Dostępne są one w wielu świetnych kolorach i mają oryginalny, nawiązujący do stylistyki retro design. Pozwalają na przygotowanie takich napojów, jak freddo cappuccino, frappé i koktajle mleczne. Ich obudowa jest wykonana z wytrzymałego i praktycznego tworzywa ABS. Wyposażono je w mocny silnik z dwiema prędkościami pracy do wyboru: 15 000 i 19 000 obr./min. Shakery Hendi sprzedawane są w zestawie z wieloma przydatnymi akcesoriami, takimi jak 2 kubki ze stali nierdzewnej (poj. 0,95 l) oraz z poliwęglanu (poj. 0,9 l) oraz 2 rodzaje mieszadeł wykonanych z poliwęglanu. Oba gadżety można myć w zmywarce.

Po więcej inspirujących i funkcjonalnych produktów dla gastronomii zapraszamy do sklepu Gastroprofit.pl.