Aromatyczne, miękkie wewnątrz oraz delikatnie chrupiące z wierzchu – takie powinno być idealne ciasto ma pizzę. Z drugiej strony, ilu amatorów włoskiego przysmaku, tyle opinii. Być może dla kogoś pod sformułowaniem „doskonałe ciasto” kryje się coś zgoła innego. To, czy osiągniemy zamierzony efekt, zależy w znacznej mierze od pieca. Przy wyborze urządzenia warto uwzględnić nie tylko jego markę i cenę. Liczą się także inne aspekty, np. zakres pracy, sterowanie grzałkami czy wymiary.    

Idealna pizza – jak ją przygotować?

Sekret smaku pizzy tkwi w składnikach. Im świeższe, tym lepsze. Ważny jest także sposób przyrządzania ciasta, w tym czas i metoda wypiekania. Ogromne znaczenie ma również urządzenie, z którego korzystamy. Piece wykorzystywane w profesjonalnej gastronomii cechują się wysoką wydajnością, niezawodnością i doskonałym wykonaniem. Wszystkie powyższe wymagania spełniają chociażby piece GGF.      

Jak wybrać piec do pizzy?

Od wyposażenia restauracji zależy wiele. Zawodny sprzęt, który często się psuje, pochłania zbyt dużo energii i jest niepraktyczny, może wyraźnie spowolnić pracę kucharzy i sprawić, że klienci nie będą zadowoleni z jakości potraw. Kompletując urządzenia kuchenne, dobrze jest wybierać zatem modele zaprojektowane i stworzone przez najlepszych producentów, przy zastosowaniu materiałów wysokiej jakości.
Ważne, by wybrany przez nas piec do pizzy był wytrzymały i dzielnie znosił trudy pracy w gastronomi. Jest to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu stali i stali nierdzewnej. Liczy się również to, czy sprzęt posiada atest stanowiący gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności.     

Piec GGF – zalety wykorzystania

Kto najlepiej wie, jak wypiekać ciasto do pizzy? Oczywiście Włosi! Firma GGF ze słonecznej Italii projektuje i wytwarza urządzenia, które znakomicie sprawdzają się w profesjonalnej gastronomii. Wiele urządzeń wyprodukowanych przez GGF posiada np. płytę szamotową umieszczoną na dnie komory. Obecność tego elementu zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza pod ciastem, dzięki czemu pizza nie przywiera i nie przypala się od spodu. Przydatna jest także funkcja sterowania gałkami, dzięki której można zapewnić idealne warunki wypiekania.

Ogromne znaczenie ma także to, czy w piecu znajduje się kominek do odprowadzania pary. Jeśli tak, składniki zawierające znaczną ilość wody, nie tracą swoich właściwości po upieczeniu, ale pozostają apetyczne. Komfort eksploatacji pieców GGF jest wysoki również dzięki oświetleniu wewnętrznemu i przeszklonym drzwiczkom. Korzystając z tej opcji, można oceniać stan ciasta bez konieczności otwierania pieca i obniżania temperatury.   


Gastroprofit,
hurtownia gastronomiczna Kraków – towarzyszymy restauratorom od lat, dostarczając szeroki wybór sprzętu wykorzystywanego w profesjonalnej gastronomii. Zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie.