• Kategorie
  • Parametry
  • Akcesoria cukiernicze

W tej kategorii znajdą Państwo szeroki wybór akcesoriów cukierniczych do profesjonalnego użytku. Wszystkie przedmioty zostały zaprojektowane i stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb zarówno profesjonalnych cukierników, jak i kucharzy, piekarzy oraz cukierników amatorów w zaciszu domowej kuchni. Oferowane sprzęt i akcesoria to wynik pracy renomowanych producentów, którzy od lat dbają o zaopatrzenie restauracji i cukierni w materiały o wysokiej jakości, które są wytrzymałe i mogą służyć przez długi czas. Przykładowe firmy to HENDI, STALGAST, BARTSCHER. 

Nowoczesne akcesoria cukiernicze na Gastroprofit.pl

Dużym atutem oferowanych przez nas akcesoriów jest dostępność wielu przydatnych i funkcjonalnych produktów w jednym miejscu. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można skompletować wyposażenie każdego lokalu gastronomicznego - w tym wypadku o profilu piekarniczo cukierniczym. W ofercie posiadamy m.in:

  • Profesjonalne blachy do wypieku zrobione z wysokiej jakości surowców oraz wyprofilowane tak aby ich używanie było przyjemne i łatwe. W ofercie mamy blachy zwykłe, perforowane, blachy do bagietek. Są to produkty ze stali nierdzewnej oraz aluminium - mogą być pokryte silikonem
  • Formy silikonowe i plastikowe do wypieku babeczek, przygotowywania smakowitych pralin, ciastek, ciast, tortów, deserów, musów
  • Komplety końcówek dekoracyjnych umożliwiające stworzenie wyjątkowych i profesjonalnych dekoracji
  • Akcesoria takie jak gałkownice do lodów, noże cukiernicze, worki do szprycowania, kuwety do lodów, palniki do Creme Brulee, pierścienie cukiernicze
  • Wałki do ciasta, stojaki na lody, sita, znaczniki do ciastek, pędzelki silikonowe, wałki do dziurkowania ciasta, wybieraki do ciasta, wieszaki

Oraz wiele innych praktycznych przyrządów, które możecie Państwo znaleźć przeglądając kompletną ofertę cukierniczą na Gastroprofit.pl.

Czy nowoczesne akcesoria cukiernicze są ważne w kuchni? 

Sztuka kulinarna może być wykonywana przy użyciu bardzo prostych akcesoriów. Istnieją jednak ułatwienia, które sprawiają, że proces ten jest znacznie łatwiejszy, przyjemniejszy oraz po prostu efektowniejszy.

Używając profesjonalnych akcesoriów możemy osiągnąć lepszy efekt i tworzyć bardziej efektowne produkty cukiernicze w znacznie krótszym czasie. Używanie odpowiedniej blachy do poszczególnych produktów może wpłynąć na kształt naszej potrawy oraz szybkość jej przyrządzenia. 

Produkty cukiernicze renomowanych producentów mają to do siebie, że zostały stworzone w oparciu o prawdziwe obserwacje potrzeb kucharzy i cukierników, którzy potrzebują ułatwień w swojej dziedzinie. Profesjonalne akcesoria cukiernicze są więc niezwykle ważne w pracy każdego cukiernika, a czasami nawet niezbędne. 

Przy produkcji specjalistycznych słodyczy i ciast takich jak pralinki, desery o idealnie geometryczny kształcie, wypiek ciasteczek, które nie powinny przywierać do blachy czy też dekoracja tortów bitą śmietaną - ważne jest użycie właśnie tych akcesoriów, które wykonają połowę pracy za nas. 

Zapraszamy do zakupów!