Jednym z najlepszych pomysłów na rozkręcenie lokalu gastronomicznego w okresie letnim jest wprowadzenie do oferty gofrów i naleśników. Przebywający nad morzem, jeziorem i w górach turyści (szczególnie ci młodsi) wprost przepadają za tego rodzaju słodkimi przekąskami, więc o popyt raczej nie trzeba będzie się martwić. Do przygotowywania takich dań niezbędne są oczywiście odpowiednie urządzenia, umożliwiające wydawanie sporej ilości porcji w krótkim czasie. Wydajne i przyjazne w użytkowaniu gofrownice i naleśnikarni mają w swojej ofercie m.in. takie marki, jak Hendi, Gredil i Roler Grill. Poniżej małe zestawienie sprzętów dostępnych w naszym sklepie.

Gofrownice i naleśnikarki Hendi

Wśród wielu modeli gofrownic marki Hendi na uwagę zasługuje np. gofrownica elektryczna 2.2 kW serca. Pozwala ona na przygotowanie efektownych, niewielkich gofrów w serduszek, które można serwować solo albo jako dodatek do lodów i innych deserów. Urządzenie posiada żeliwną, nieprzywierającą powłokę oraz izolowany uchwyt, zapewniające komfortową i bezpieczną pracę. Temperaturę można regulować przy użyciu termostatu. W zestawie znajduje się szpikulec do wyjmowania gofrów.

Do przygotowywania naleśników świetnie sprawdzi się z kolei naleśnikarka elektryczna płyta ø40 cm. Żeliwna płyta grzewcza z ceramiczną powłoką zapobiega przywieraniu ciasta i łatwo utrzymać ją w czystości. Trwałość i solidność urządzenia zapewnia obudowa ze stali nierdzewne. W zestawie znajduje się drewniana szpatułka, dzięki której z łatwością można przewracać i zdejmować gotowe naleśniki.

Gofrownice Gredil

Gofrownice Gredil cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na swoją wysoką jakość, trwałość i efektywność. Godna polecenia jest m.in. gofrownica elektryczna Gredil – żeliwna. Pozwala ona na przygotowanie klasycznych, puszystych gofrów w kształcie prostokąta o wymiarach 170x100 mm. Temperaturę można w niej regulować w sposób bardzo płynny a przed przegrzaniem urządzenia chroni wbudowany bezpiecznik. Dwie żeliwne płyty z powłoką ceramiczną nie dopuszczą do przywieraniu ciasta.

Gofrownice i naleśnikarka Roller Groll

W niewielkich lokalach gastronomicznych funkcjonujących sezonowo w miejscowościach turystycznych świetnie sprawdzi się gofrownica Roller Grill Brussels 3x5. Wyposażono ją w żeliwne płyty grzewcze zapobiegające przywieraniu. Jej ogromną zaletą jest to, że umożliwia przygotowywanie gofrów w bardzo krótkim czasie i bardzo szybko nagrzewa się do pożądanej temperatury. W utrzymaniu urządzenia w higienicznej czystości pomagają specjalne rynienki na resztki ciasta, znajdujące się wokół płyty.


Ta renomowana francuska marka ma też w ofercie naleśnikarki. Jednym z modeli idealnych na potrzeby małej gastronomii jest naleśnikarka elektryczna Roller Grill Ø40 cm. Można ją nagrzać nawet do 280 stopni Celsjusza, dzięki czemu naleśniki są gotowe błyskawicznie. Żeliwna i emaliowana płyta grzewcza jest bardzo wytrzymała i trwała. Zestaw obejmuje też drewnianą szpatułę, pomocną w równomiernym rozprowadzaniu ciasta.

Po więcej propozycji zapraszamy na gastroprofit.pl.