Kebab już na stałe zagościł w większych i mniejszych polskich miastach. Wiele osób uwielbia smak pieczonego mięsa według tureckiego sposobu, dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na założenie swojego punktu gastronomicznego serfującego ten wyśmienity specjał z terenów Turcji. Zanim jednak otworzymy swój lokal, musimy dobrze go wyposażyć. Co jest niezbędne, aby przygotować pysznego kebaba? Oto kilka wskazówek!

Opiekacze do kebaba

Jednym z najważniejszych elementów punktu gastronomicznego serwującego kebaby jest porządny opiekacz do mięsa. Producenci oferują dwa rodzaje urządzeń: gazowe oraz elektryczne. Gazowe maszyny są tańsze w eksploatacji, jednak zdarza im się nierówno opiekać mięso. Dlatego większość szefów kuchni poleca zakup profesjonalnego, elektrycznego opiekacza do kebaba. Jest on łatwiejszy w użyciu, a przede wszystkim bezpieczniejszy. To, jakie urządzenie kupimy, zależy głównie od wielkości restauracji bądź punktu gastronomicznego, przewidywanej liczby gości oraz środków finansowych, jakimi dysponujemy. Kupując opiekacz do mięsa, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego moc oraz liczbę palników. Im większa moc i kilka palników, tym większą liczbę gości możemy obsłużyć. Nie jest to jednak jedyny element umożliwiający przygotowanie perfekcyjnego kebaba.
Urządzenia do kebaba | Opiekacz 4-palnikowy + Nóż elektryczny + Kontakt grill | HENDI
Kebab elektryczny opiekacz 4-palnikowy | HENDI

Grille kontaktowe

W lokalu serwującym kebaba warto także zainwestować w wielofunkcyjne grille kontaktowe. Urządzenie to pozwoli nam na opiekanie bułki, mięs oraz warzyw. Dzięki temu wszystkie te składniki będą chrupiące. Dodatkowo podczas obróbki cieplnej warto komponenty doprawić świeżymi ziołami. Serwowane w ten sposób dania będą aromatyczne, a przyprawy nadadzą mięsu bądź warzywom niepowtarzalny smak.
Grill kontaktowy podwójny 48x23 cm ryflowany | HENDI
Grill kontaktowy Roller Grill Double PANINI - podwójny, góra ryflowana / dół gładki

Noże do krojenia mięsa oraz warzyw

W każdej restauracji bardzo istotną rolę odgrywa profesjonalny zestaw noży. Nie wystarczy kupić tylko jeden nóż do mięsa. Potrzebne będą modele pozwalające na szatkowanie warzyw oraz krojenie chleba. Kupując noże, sprawdźmy, czy są wykonane ze stali nierdzewnej. To właśnie ten materiał sprawia, że produkty nie tępią się i można ich używać przez długie lata.
Nóż elektryczny do kebaba i gyrosa + 2 ostrza | HENDI

Drobne sprzęty pomocne w lokalu z kebabem

Pamiętajmy także o zakupie drobnych akcesoriów, typu ostrzałki do noży, termometry do mięsa, uchwyty do gorących garnków. Podczas przygotowania kebaba na pewno potrzebne będą również specjalne tacki do ociekania tłuszczu. Dzięki nim nie będziemy musieli szorować zaschniętego tłuszczu z opiekacza do mięsa, co może być bardzo uciążliwe. W lokalu gastronomicznym przydadzą się także szczypce do mięsa oraz deski do krojenia.

Szufelka do gyrosa 22 cm | POTIS

Zestaw ostrzy do S120/150/180 - 2 rodzaje | POTIS

Wyposażając restaurację serwującą kebaba, zwróćmy szczególną uwagę na jakość kupowanych sprzętów. Tańsze urządzenia z kiepskich materiałów nie będą dobrą inwestycją. Szybko się zepsują, a my będziemy musieli nabyć kolejny opiekacz do kebaba lub profesjonalne noże. Wysoka jakość maszyn oraz mniejszych akcesoriów pomoże nam przygotować idealnego kebaba. A przecież prowadząc lokal gastronomiczny, chcemy, aby nasi klienci byli zadowoleni i chętnie do nas wracali. Pomoże w tym między innymi profesjonalne wyposażenie kuchni.