Kto z nas nie kocha bitej śmietany? Każdy deser smakuje lepiej z dużą ilością tej smakowitej białej piany. Dlatego każda restauracja powinna być wyposażona w specjalne urządzenia pozwalające na przygotowanie jednolitej masy.

Smakołyki z bitą śmietaną w restauracji

Zimne lody z bitą śmietaną w upalny dzień to idealny deser. W zimniejsze dni sprawdzi się pyszna kawa z porcją białego puchu. Każdy lokal gastronomiczny może wybrać swój sposób podawania bitej śmietany: na słodkich naleśnikach z owocami, przepyszny, torcie czekoladowym, gofrach czy jako dodatek do owocowej galaretki lub przepysznej, ciepłej szarlotki. Niezależnie od tego, w jaki sposób zaserwujemy gościom bitą śmietanę, trzeba pamiętać o jednej ważnej kwestii ‒ bita śmietana musi być jednolitą masą. Nawet najmniejsza grudka sprawi, że deser nie będzie już tak smakował. Jak zatem uzyskać idealną bitą śmietanę? Trzeba użyć specjalnych naboi N2O.

Naboje n2o – co to jest?

Bita śmietana, najpyszniejszy i najsłodszy smakołyk, wytwarzany jest między innymi za pomocą specjalnych naboi wypełnionych substancją N2O. Jest to nic innego, jak gaz rozweselający czyli nadtlenek azotu. Naboje to są bardzo proste w użyciu. Wystarczy je wbić do syfonu wypełnionego zimną śmietana (najlepiej 30% bądź 36%) i energicznie wstrząsnąć nim 2-3 razy.

Jakie naboje N2O kupić do lokalu gastronomicznego?

W lokalach gastronomicznych produkcja bitej śmietany odbywa się na bardzo dużą skalę. Dlatego kupując naboje N2O, trzeba zamówić sporą liczbę sztuk. Hurtowy zakup będzie w tym przypadku bardziej opłacalny, zwłaszcza w restauracjach z dużą liczbą gości. Najlepiej zdecydować się na produkty czołowych firm specjalizujących się w produkcji profesjonalnego sprzętu gastronomicznego. Najczęściej w restauracjach do zrobienia bitej śmietany wykorzystuje się naboje N2O następujących firm: ISI, HENDI, REVOLUTION, KAYSER. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na pojemność naboi. Każda sztuka musi być wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej dopuszczonej do kontaktu z żywnością. Obecnie większość firm produkuje naboje N2O w standardowej formie tak, aby pasowały do każdego syfonu.

Naboje do bitej śmietany N2O 100 sztuk | HENDI

REVOLUTION | Naboje do bitej śmietany N2O 100 sztuk

Naboje do bitej śmietany 100 sztuk | KAYSER

Syfony do bitej śmietany

Naboje do bitej śmietany nie mogą funkcjonować bez wyżej wspomnianego syfonu. Głowice tych urządzeń powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Każdy model musi być wyposażony w uszczelkę odporną na wysoką temperaturę. Syfony te to urządzenia wielofunkcyjne. Można je wykorzystywać do robienia idealnie gładkiej bitej śmietany oraz kremów lub musów na zimno i ciepło.

Syfon do bitej śmietany Kitchen Line 1L biały | HENDI

Syfon do bitej śmietany 0,5l żółty + zapas 50 naboi | HENDI

Wybieraj certyfikowane produkty

W związku z tym, że obecnie wiele firm produkuje naboje N2O oraz syfony, warto wybrać te od sprawdzonych producentów. Syfon to urządzenie działające pod bardzo wysokim ciśnieniem. Źle użyty lub wadliwie wykonany syfon może wybuchnąć, dlatego też do syfonu muszą być dołączone profesjonalne naboje. Tańsze zamienniki nie tylko uszkodzą maszynę, ale również będą stanowiły niebezpieczeństwo dla osób przygotowujących desery.