Zamrażarki gastronomiczne to niezbędne urządzenia w restauracjach, sklepach, chłodniach, zakładach garmażeryjnych oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest przechowywanie żywności w ujemnych temperaturach. Pozwalają one zachować świeżość produktów takich jak mrożonki, lody czy mięso. Aby wybrać urządzenie odpowiednie do swojego lokalu, warto zapoznać się z kilkoma opcjami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie idealnej zamrażarki?

Gastronomiczne zamrażarki skrzyniowe muszą być przede wszystkim energooszczędne. Wybierając konkretny model, warto również dopasować go do powierzchni, jaką dysponuje dany lokal. Poniżej przedstawiamy kilka modeli, które cieszą się popularnością wśród właścicieli restauracji oraz sklepów.

BYFAL | Zamrażarka sklepowa 176l Byfal ARO-200

Zamrażarka marki BYFAL to idealne urządzenie do lokali gastronomicznych oferujących gotowe mrożone produkty, np. lody. Przemawia za tym przezroczysta szyba, dzięki której klienci mogą bez przeszkód obejrzeć wszystkie produkty. Urządzenie to zostało wykonane z blachy laminowanej PCV. Tworzywo jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz korozję. Dzięki temu nawet przy dość mocnej eksploatacji urządzenie będzie służyło przez wiele lat. Zamrażarka skrzyniowa BYFAL to dość mała maszyna. Można ją zatem wykorzystywać w miejscach o ograniczonej powierzchni. Zamrażarka wyposażona jest w izolację poliuretanową, nisko emisyjne szyby oraz rolki skrętne.

BYFAL | Zamrażarka sklepowa 176l Byfal ARO-200

STALGAST | Zamrażarka skrzyniowa z nierdzewną pokrywą

Firma STALGAST to niezaprzeczalny lider wśród firm produkujących wysokiej klasy urządzenia wykorzystywane w gastronomii. Zamrażarka skrzyniowa STALGAST z nierdzewną pokrywą nadaje się do lokali, w których potrzebna jest pojemna maszyna. Urządzenie posiada wszystkie atesty bezpieczeństwa. Wykonane zostało z tworzyw dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Na szczególną uwagę zasługuje czytelny interfejs wyposażony w elektroniczny sterownik z wyświetlaczem temperatury. Grube ścianki izolacyjne dają pewność zamrożenia produktów bez chłodzenia zewnętrznej przestrzeni. Zamrażarka jest elegancka, dzięki czemu można ją używać w przestrzeniach widocznych dla klientów.

STALGAST | Zamrażarka skrzyniowa 466l nierdzewna pokr.

BYFAL | Zamrażarka sklepowa 650l

Przeszkolona zamrażarka BYFAL o pojemności 650 litrów to produkt energooszczędny, dzięki czemu nie trzeba się martwić o wysokie rachunki za energię elektryczną. Tak jak inne sprzęty marki BYFAL, także i ten wykonano z bardzo wytrzymałej blachy laminowanej PCV. Model ten charakteryzuje się szczególną odpornością na zarysowania.

BYFAL | Zamrażarka sklepowa 650l Byfal ARO-705

RQ | Zamrażarka skrzyniowa SB551SS 459l pokrywa nierdzewna

Kolejną firmą specjalizującą się w produkcji wysokiej klasy zamrażarek skrzyniowych jest Resto Quality. Ich godny uwagi produkt to zamrażarka skrzyniowa o pojemności 459 litrów. Każdy model wyposażono w wygodne kosze w komplecie. Nierdzewna pokrywa jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Atutem zamrażarek RQ jest wbudowane wewnętrzne oświetlenie umożliwiające przegląd przechowywanych produktów. Temperatura pracy urządzenia waha się w przedziale -12 do -24°C.

RQ | Zamrażarka skrzyniowa SB551SS 459l pokrywa nierdzewna