Wielkanoc wymaga specjalnej oprawy gastronomicznej. W tych dniach wypada wrócić do potraw tradycyjnych, tych z dzieciństwa. Dania te sprawdzą się na imprezach firmowych, ale mogą być również serwowane w ramach MENU wielkanocnego.

HIT NR 1 Kaczka z jabłkami

Kaczka, obok gęsiny, jest uznawana za najszlachetniejszy rodzaj drobiu. Chrupiąca skórka z miękkim mięsem, wręcz rozpływającym się w ustach... do tego przełamana słodkimi, nieco kwaśnymi jabłkami. Goście będą zachwyceni. Odpowiedniej jakości produkty, sprawdzony przepis, a także profesjonalny piec gastronomiczny – to recepta na sukces.
 

HIT NR 2 Żur lub barszcz

Najlepszy żur lub barszcz, których nie powstydziłby się nawet światowej sławy szef kuchni, to te stworzone na naturalnym zakwasie. Według tradycyjnych receptur zakwas na żur robi się z mąki żytniej. Z kolei zakwas na barszcz z mąki pszenicznej. Żur w smaku jest nieco ostrzejszy i bardziej kwaśny od barszczu.

HIT NR 3 – Przystawki: terrina

Terrina, czyli powiew kuchni francuskim na polskim stole wielkanocnym. Bardziej delikatna wersja pasztetu, gotowana w kąpieli wodnej ( nie pieczona). Można ją przyrządzić z mięsa, warzyw, a także ryb. Terrina to znakomita przystawka, która prezentuje się równie okazale. Po przekrojeniu widać różne warstwy. Do przygotowania terriny przyda nam się profesjonalna maszynka do mielenia mięsa, a także forma prostokątna.

HIT NR 4: Babka wielkanocna

Puszysta i wilgotna babka pomarańczowa to smak naszego dzieciństwa. Polana lukrem z kandyzowanymi skórkami pomarańczowymi sprawdzi się na znakomity deser po daniu głównym. Według wierzeń babka symbolizuje dobrobyt i dostatek. Sam król Stanisław Leszczyński uwielbiał ten właśnie wypiek na swoim dworze. Przygotowanie jej jest nie lada wyzwaniem dla szefa kuchni: babka może łatwo opaść, wysuszyć się lub stać się... zakalcem. Przywiążmy uwagę więc do profesjonalnego sprzętu gastronomicznego. Forma w kształcie kwiatu nada babce odpowiedni wygląd.

HIT NR 5: Jajka faszerowane

Wielkanoc to niezaprzeczalnie święto jajek. Warto swoim gościom zaserwować te tradycyjne przekąski w postaci jajek faszerowanych. Jajka faszerowane sprawdzą się przede wszystkim na imprezach firmowych. Z poszanowania do produktu dobrze jest wypełniać je ugotowanymi żółtkami z przyprawami i warzywami.

HIT NR 6: Biała kiełbasa z kapustą kiszoną

Prawdziwie biała kiełbasa ( a właściwie szara) ma subtelny smak i znakomicie przełamuje się z kapustą kiszoną. Możemy przygotowywać ją sami ( do tego potrzebna będzie nam profesjonalna nadziewarka do kiełbas) lub zakupić u sprawdzonego masaża. Kapustę kiszoną możemy wykorzystać również do innych potraw w późniejszym czasie.