Barmańskie triki to interesująca forma rozrywki dla gości odwiedzających lokal. Klienci przywiązują wagę nie tylko do umiejętności, jakie posiadają osoby stojące za ladą. Liczy się również sprzęt, jakim dysponują.

Barman nie tylko serwuje napoje. To również osoba, która wysłucha, doradzi i dostarczy przyjemnych doznań – smakowych i estetycznych, np. przygotowując pyszne drinki z przysłowiową palemką. Urządzając bar, warto zadbać o to, by znalazły się w nim akcesoria, takie jak:

Shakery

Dzięki nim poszczególne składniki znajdujące się w napoju mogą być idealnie wymieszane. Umiejętne podrzucanie shakera to nieodzowny element występu za barem, który uświetnia przyjęcia urodzinowe, wesela itd.

Miarki

Przyrządzanie drinków w zgodzie z recepturą zapewnia doskonały smak i aromat. Uzyskanie pożądanych efektów wymaga zachowania idealnych proporcji. Miarka jest narzędziem zapewniających fachową pomoc w tym zakresie.

 
 

Dozowniki do soku

Istotnym elementem wielu napojów jest schłodzony sok. Trudno wyobrazić sobie jego serwowanie bez odpowiedniego dyspensera.

Pojemniki na lód

Podawanie szampana lub whisky bez idealnie zmrożonych kostek lodu to dla wielu klientów niewyobrażalne przewinienie. Kontenery umożliwiają serwowanie napojów we właściwej temperaturze.

Maty barmańskie

Mata rozłożona na blacie sprawia, że szklanki ślizgają się po gładkiej powierzchni wyłącznie wtedy, gdy barman zamierza efektownie podać drinka.

 

Pomocnik barmański

Serwetki, słomki, wykałaczki, parasolki oraz inne utensylia niezbędne przy podawaniu napojów w jednym miejscu i zawsze pod ręką? Z funkcjonalnym pomocnikiem barmańskim przygotowywanie najwymyślniejszych drinków to pestka.

Moździerze (owoce i lód)

Zdarza się, że w przepisie pojawia się kruszony lód. Moździerz to proste narzędzie, dzięki któremu barman sprawnie uzyskuje zamierzony efekt w tym zakresie. Za ladą barową przydają się również specjalne urządzenia do rozdrabiania owoców niezbędnych podczas przygotowywania koktajli.

 

Wieszaki na kieliszki

Jeden z ważniejszych elementów wystroju baru to lampki i kieliszki wiszące nad ladą. Zastosowanie wieszaków nie tylko korzystnie wpływa na wystrój, ale pozwala również mądrze zorganizować przestrzeń.