Wielofunkcyjne narzędzie do kuchni gastronomicznej, dostępne w sklepie gastroprofit.pl

Blixer to tajemnicza nazwa, która kryje w sobie uniwersalne urządzenie o szerokim zastosowaniu w punktach gastronomicznych oraz przy przygotowywaniu różnorodnych potraw. Połączenie cech cuttra i malaksera sprawia, że blixer jest idealnym narzędziem do miksowania surowych i gotowanych potraw o różnej konsystencji. Wyglądem przypomina mikser planetarny, ale oferuje znacznie większą wszechstronność. Jest doskonałym wyborem dla cateringu, restauracji, szpitali, DPS-ów, przedszkoli i żłobków.

Marka Robot Coupe - lider w jakości blixerów

Wiodącą marką na rynku blixerów do profesjonalnej gastronomii jest Robot Coupé, znany jako lider w dziedzinie blixerów. Sklep gastroprofit.pl oferuje różne modele blixerów marki Robot Coupé, które różnią się pojemnością, prędkością obrotów i wielkością, dzięki czemu można dopasować odpowiedni model do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Jaki model wybrać?

Blixery marki Robot Coupé posiadają asynchroniczny silnik, który zapewnia efektywną pracę i minimalizuje ryzyko przegrzania się urządzenia. Ich zbiornik wykonany jest ze stali nierdzewnej, co gwarantuje bezpieczny kontakt z żywnością. Wydłużony przewód pojemnika umożliwia obsługę większych ilości płynów, a pokrywka z uszczelką eliminuje ryzyko wycieku zawartości podczas pracy. W zależności od potrzeb, można wybrać blixer o małej pojemności przeznaczony do jednej porcji (0,2 kg wsadu - 2,9 litra pojemności), blixer na 2-10 porcji (0,3-2 kg wsadu, pojemność 3,7 l), blixer na 2 do 15 porcji (0,4-3 kg wsadu, 4,5 l pojemności) lub największy model na 3 do 18 porcji (0,3-3,5 kg wsadu i 5,9 litra pojemności).

Przeznaczenie mikserów kuchennych

Blixer - różnorodność modeli i zastosowanie
Bogactwo opcji pozwala wybrać odpowiednią wersję blixera, która spełni oczekiwania gastronomii. Co ważne, marka Robot Coupé nie rezygnuje z wysokiej jakości parametrów nawet w mniejszych i bardziej ekonomicznych modelach. Sterowanie blixerem jest banalnie proste, intuicyjne i bezpieczne. Niektóre modele są popularne także w domowych kuchniach ze względu na szerokie spektrum zastosowań. Mieszanki potraw, zwłasaszcza na bazie warzyw i owoców, doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie spożywają posiłki dzieci i osoby starsze. Blixery są często wybierane do stołówek, kuchni szpitalnych oraz uzdrowisk. Potrawy o różnej konsystencji, takie jak musy, zachowują wszystkie walory smakowe i aromatyczne. Misa i nóż blixera są łatwe w utrzymaniu czystości, co jest szczególnie istotne w miejscach, gdzie odbywa się masowe żywienie.

Podsumowanie

Blixery marki Robot Coupé zostały zaprojektowane przez osoby doskonale rozumiejące potrzeby przygotowywania zmiksowanego jedzenia. Co więcej, blixery mogą stanowić podstawę do stworzenia udanego biznesu. Coraz częściej w sklepach pojawiają się opakowania z musami warzywnymi, owocowymi oraz z dodatkiem komosy ryżowej i płatków owsianych. Wystarczy połączyć ulubione smaki i umieścić je w odpowiednich opakowaniach, aby móc oferować pyszne i zdrowe posiłki w formie "wziąć i zjeść". Blixery i przygotowywane za ich pomocą musy coraz śmielej pojawiają się na stoiskach w sklepach, miejscach związanych ze zdrowym żywieniem oraz miejscach przeznaczonych dla seniorów i dzieci. Istnieje jeszcze wiele dziedzin w gastronomii, które można obsłużyć właśnie za pomocą blixerów.