W kolejnym artykule z poradami skupiamy się na syfonach do bitej śmietany. Jest to proste w obsłudze urządzenie, dzięki któremu możliwe jest przygotowanie pysznych deserów opartych na najwyższej jakości, samodzielnie przygotowanej i doprawionej wedle własnego gustu bitej śmietanie. Taki rodzaj słodkiego smakołyka zadowoli nawet najbardziej wybredne podniebienia. Urządzenie ma bardzo prostą konstrukcję. Składa się z plastikowej, aluminiowej lub w bardziej profesjonalnych modelach wykonanej ze stali nierdzewnej butli oraz plastikowej lub metalowej głowicy z miejscem do wbicia naboju. Obsługa jest łatwa, szybka i bezpieczna, dzięki czemu syfon do bitej śmietany może być stosowany zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów w gastronomii.

Co można przygotować za pomocą syfonu do bitej śmietany?

Profesjonalne urządzenia cechują się właściwościami, które dzięki stosowaniu się do kilku prostych zasad, dają nieograniczone wręcz możliwości w przygotowywaniu pysznych deserów opartych na bitej śmietanie lub piankach. Wiele modeli syfonów do bitej śmietany pozwala na przygotowanie zimnych sosów, a co ciekawe, niektóre modele syfonów np. ISI umożliwiają przygotowywanie ciepłych i gorących potraw. Podsumowując, za pomocą syfonu, można przygotować:

  • kremy
  • bitą śmietanę
  • sosy
  • pianki
  • musy typu Espumas
  • zupy

Jaka marka syfonu do bitej śmietany jest najlepsza?

Na rynku występuje kilkanaście popularnych marek produktów przeznaczonych do bitej śmietany i sosów. Za najlepsze i jednocześnie najczęściej wybierane przez użytkowników uważa się marki HENDI [zdj. 588017 i 588369], austriackie ISI [500050] oraz taiwańską firmę MOSA [180030004]. Wszystkie wymienione urządzenia są doskonale wykonane, zapewniają bezawaryjną pracę oraz dostępność części zamiennych, które ulegają naturalnemu zużyciu (np. uszczelki).

syfon do śmietany

Syfony marki HENDI – klasyfikacja.

Syfony HENDI dzielą się na dwie linie produktów:
  • Kitchen Line to seria przeznaczona do zastosowań domowych i dla mniej wymagających użytkowników profesjonalnych (np. niewielkie punkty z goframi, naleśnikami itp.). Urządzenia występują w 3 różnych pojemnościach: 0,25l (mały syfon), 0,5l (średni syfon), 0,95l (duży syfon). Charakteryzują się aluminiową konstrukcją, a w komplecie znajdują się najpopularniejsze końcówki służące do dekoracji. Ten rodzaj syfonów jest bardzo popularnym prezentem, który z pewnością ucieszy obdarowaną osobę.
  • Profi Line to seria przeznaczona do zastosowań w profesjonalnej gastronomii oraz dla wymagających użytkowników domowych. Urządzenia występują w dwóch pojemnościach: 0,5l oraz 1l. Butla oraz głowica są wykonane ze stali nierdzewnej, a solidna konstrukcja pozwala na przygotowywanie zarówno bitej śmietany jak i ciepłych sosów. Dużą zaletą urządzeń Profi Line jest dostępność gotowych zestawów części zamiennych oraz końcówek umożliwiających dekorowanie (podstawowe znajdują się w komplecie z urządzeniem).

Syfony marki ISI – każdy znajdzie coś dla siebie

ISI to uznana w świecie marka produktów przeznaczonych do bitej śmietany. W swojej ofercie posiada szeroką gamę modeli przeznaczonych dla użytkowników o różnym poziomie zaawansowania i potrzeb. [zdj. 500210]. ISI posiada najbardziej rozbudowaną ofertę urządzeń, spośród których można wybrać podstawowe modele przeznaczone wyłącznie do bitej śmietany i zimnych sosów, aż po modele przeznaczone do serwowania gorących zup i dekoracji, charakteryzujące się dużą odpornością termiczną. Co ciekawe, już podstawowe modele posiadają głowicę, wykonaną ze stali nierdzewnej. To bardzo ważny element, który pozytywnie wpływa na trwałość i bezawaryjność w czasie eksploatacji. Syfony marki ISI z serii THERMO w polskiej dystrybucji (link https://gastroprofit.pl/Syfony-c2276) można podgrzewać w bemarach do temperatury nawet 75 stopni C, bez ryzyka uszkodzenia urządzenia. Co więcej, dzięki specjalnej izolacji termicznej, pozwalają na przechowywanie przygotowywanej potrawy na zasadzie termosu. Marka ISI jest też liderem (źródło: statystyki sprzedaży GASTROPROFIT) w automatycznych syfonach do bitej śmietany. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z racji ograniczonego budżetu nie mogą sobie pozwolić na zakup drogiej maszyny do bitej śmietany, a jednocześnie chcą mieć możliwość serwowania doskonałej w smaku, świeżej, własnoręcznie przygotowanej bitej śmietany oraz dozować ją w łatwy, wygodny i szybki sposób.

syfon do bitej śmietany

Syfony MOSA – kompromis między ceną a najwyższą jakością

Marka MOSA jest obecna w Polsce od wielu lat. Produkty tej firmy można nabyć tutaj: https://gastroprofit.pl/category/?q=mosa#top Syfony do bitej śmietany MOSA charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz bezawaryjną pracą. MOSA to jeden z największych na świecie producentów akcesoriów do bitej śmietany.

Naboje do bitej śmietany N2O

Syfon do bitej śmietany jest niezbędnym urządzeniem zarówno w domowej kuchni jak i restauracji czy barze. Jednak aby móc korzystać z syfonu do bitej śmietany, oprócz swojego przepisu na pyszny przysmak, potrzebne są naboje N2O, dzięki którym możliwe będzie ubicie śmietany. Każdy nabój do bitej śmietany popularnych marek, wypełniony jest 8g podtlenku azotu. Jest to całkowicie bezpieczny dla zdrowia gaz posiadający właściwości konserwujące żywność. Dzięki temu, po przygotowaniu śmietany w syfonie, można ją przechowywać w lodówce nawet przez kilka dni, zmniejszając tym samym straty gotowego produktu. Nabój wykorzystuje się poprzez jego "wbicie|" do butli syfonu, które polega na wkręceniu go za pomocą dołączonej do urządzenia końcówki z gwintem. Przyjmuje się, że do ubicia 0,5l śmietany wystarcza jeden nabój N2O. W syfonach o pojemności 1l lub większych należy użyć jednorazowo odpowiednio 2 naboi lub więcej.