Siekanie warzyw to czynność, którą powtarza się w restauracji niezwykle często. Korzystanie z szatkownicy pozwala oszczędzić sporo czasu w ciągu dnia. Na co zwracać uwagę przy wyborze tego urządzenia? Sprawdź i podnieś komfort pracy w Twoim lokalu!  

Producent szatkownic - jak wybrać?

Kupując elementy wyposażenia gastronomii, warto stawiać na najlepsze urządzenia w określonym przedziale cenowym. Ważne, by zachować prawidłowy stosunek ceny do jakości. Ogromne znaczenie ma także wybór producenta. Przy zakupie sprzętu, takiego jak elektryczna szatkownica do warzyw, dobrze jest postawić na marki Robot Coupe i Hallde. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym ich modelom:
  • Szatkownica do warzyw Robot Coupe CL20
Niewątpliwym atutem urządzenia jest demontowana komora robocza i podajnik. Możliwość rozłożenia tych elementów ułatwia czyszczenie i tym samym zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Dokładne umycie maszyny sprawia, że w trudno dostępnych miejscach nie gromadzą się gnijące resztki żywności.  

  • Szatkownica cutter wielofunkcyjny R301 Robot Coupe
Profesjonalny sprzęt gastronomiczny jest wyposażony w system sterowania impulsowego, co umożliwia precyzyjne krojenie. Dzięki zmianie tarcz można nadać siekanym częściom pożądany kształt słupków, plastrów czy wiórków. Istnieje również możliwość ucierania ziemniaków, z których można następnie przygotować np. placki ziemniaczane.  

  • Szatkownica do warzyw CL55 z podstawą i 2 podajnikami (400V) Robot Coupe
Wydajność urządzenia sprawia, że świetnie sprawdza się ono nie tylko w gastronomii, ale również w niewielkich zakładach produkcyjnych. Magnetyczny system bezpieczeństwa i hamulec silnikowy, grawitacyjny otwór wsadowy, a także ruchoma podstawa ze stali nierdzewnej dodatkowo zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

  • Hallde RG200 szatkownica elektryczna do warzyw
Korzystając z szatkownicy Hallde RG200, można przygotować nawet 700 porcji świeżych warzyw w ciągu dnia. Otworzenie cylindrycznego podajnika przyspiesza proces szatkowania, ponieważ umożliwia wykorzystywanie obydwu rąk przy umieszczaniu produktów w podajniku. Urządzenie jest bardzo wydajne ‒ szatkownica Hallde RG200 może przetworzyć nawet 7 kg warzyw w ciągu minuty.

  • Hallde RG50 szatkownica elektryczna do warzyw
Sprzęt uruchamia i wyłącza się automatycznie, dzięki czemu podawanie warzyw jest bezpieczne i komfortowe. Obecność dodatkowej przystawki umożliwia sprawne krojenie podłużnych warzyw, takich jak ogórki czy pory.

  • Szatkownica do warzyw Hallde RG 350
RG 350 to szatkownica do zadań specjalnych. Korzystając z niej, można przygotować od 400 do nawet 1200 porcji warzyw dziennie. Dzięki specjalnej konstrukcji umieszczanie w urządzeniu dużych produktów, takich jak np. kapusta czy ser, nie stanowi żadnego kłopotu.