W gastronomii jakość sprzętu, na którym się pracuje, ma ogromne znaczenie. Właśnie dlatego w naszej hurtowni dostępne są wyłącznie urządzenia renomowanych marek, niezawodne, trwałe i przygotowane do ciężkiej pracy. Jednym z brandów cieszących się dużym zaufaniem wśród właścicieli mniejszych i większych restauracji i kawiarni jest Fiamma. To marka z tradycjami i naprawdę warto ją znać.

 

Fiamma – kilka słów o historii

Portugalska firma Fiamma rozpoczęła swoją działalność w 1977 roku. Początkowo wyspecjalizowała się w produkcji ekspresów do kawy, które szybko stały się bardzo popularne. Ten sukces zachęcił właścicieli do poszerzenia swojej działalności i wkrótce w ofercie marki pojawiły się także inne sprzęty gastronomiczne, takie jak opiekacze oraz grille kontaktowe. W ten sposób Fiamma stała się dostawca kompleksowej oferty dla małej gastronomii, a ze sprzętów sygnowanych przez tego producenta korzystają chętnie przede wszystkim kawiarnie i bary śniadaniowe, w których oprócz aromatycznej kawy serwuje się ciepłe przekąski, kanapki i inne dania idealne na rozpoczęcie dnia.

Urządzenia marki Fiamma zyskały popularność przede wszystkim dlatego, że są niezawodne i trwałe, a przy tym ich cena pozytywnie zaskakuje. Obecnie firma znajduje odbiorców w 60 krajach na 5 kontynentach.

 

Ekspresy do kawy marki Fiamma

Skoro wszystko zaczęło się od ekspresów do kawy, to warto wspomnieć o ofercie dotyczącej właśnie tego rodzaju produktów. Wybór sprzętów do przyrządzania tego aromatycznego napoju jest spory i na tyle różnorodny, że znajdą wśród nich propozycje odpowiednie dla siebie zarówno właściciele dużych kawiarni, jak i niewielkich lokali.

W asortymencie sklepu Gastroprofit ekspresy marki Fiamma również mają swoją reprezentację. Wart uwagi jest m.in. ekspres ciśnieniowy 2-grupowy Pacific Multiboiler. Tym, co zwraca uwagę na pierwszy rzut oka, jest elegancki, designerski wygląd. Ten model dostępny jest w aż czterech wersjach kolorystycznych, wśród których uwagę zwraca szczególnie ta w kolorze korka – niezwykle szlachetna i stylowa. Wyposażony jest w mnóstwo przydatnych funkcji. Ma w sumie trzy bojlery – jeden do wrzątku i pary i dwa do zaparzania kawy. Parametry każdego z nich można zmieniać w sposób niezależny od pozostałych, zgodnie z wymaganiami baristy. Zbiornik na wodę napełnia się automatycznie. Automatyczna jest też funkcja czyszczenia, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu obsłudze, a także ustrzec się błędów wynikających z przeoczenia i niedopatrzenia. Ekspres przystosowany jest do korzystania zarówno z tradycyjnych filiżanek, jak i większych kubków, przeznaczonych do przygotowania kawy typu latte. Praca z nim to przyjemność, bo producenci pomyśleli o wielu udogodnieniach i ułatwieniach.

ekspres do kawy

 

Pozostałe sprzęty Fiamma – przegląd oferty

Oprócz ekspresów do kawy, w Gastroprofit dostępne są także grille kontaktowe, opiekacze, płyty grillowe i frytownice marki Fiamma. Wszystkie je wyróżnia doskonała jakość i trwałość. Z ich wykorzystaniem można szybko podgrzać bądź przygotować zapiekanki, kanapki na ciepło, panini i wiele innych krzepiących dań.

grill frytkownica