Nie tylko Kubusia Puchatka można zaliczyć do grona wielkich entuzjastów „małego co nieco”. Choć nie należy „nadużywać” cukru, wielu z nas uważa, że czasami warto uraczyć się przepysznym ciastkiem, orzeźwiającymi lodami lub kolorowym koktajlem. W dobrze wyposażonej cukierni można przygotowywać specjały, które zachwycą każdego rasowego łasucha.  

Choć można bez nich żyć, czasami dobrze jest sięgać po słodycze, które poprawiają humor i świetnie sprawdzają się jako dodatek do aromatycznej kawy. Aby przygotować i serwować słodkie smakołyki, w swojej cukierni warto posiadać m.in.: 
  • Witryny i lady cukiernicze
Pyszności podawane i być może przygotowywane w lokalu powinny być widoczne nie tylko na zdjęciach w menu czy na talerzach gości. Dobrze jest prezentować je również w przeszklonych ladach cukierniczych, które zapewniają właściwą ekspozycję i idealne warunki termiczne. Nie zapominajmy też o paterach do ciast.  

  • Automaty do bitej śmietany
Można dodawać ją do kawy, galaretki, ciast, lodów, rurek waflowych… – trudno wyobrazić sobie cukiernię bez lekkiej i kremowej bitej śmietany. Aby ją przygotować, wystarczy syfon, jednak przy większym zapotrzebowaniu lepiej zaopatrzyć się w zdecydowanie bardziej wydajny automat. 

  • Maszyny do waty cukrowej
Zdaje się, że żaden ze słodkich przysmaków nie kojarzy się z dzieciństwem tak bardzo jak wata cukrowa. Choć jej smak nie jest wyrafinowany, warto poczuć go od czasu do czasu i doświadczyć przyjemnych emocji kojarzących się beztroskim czasem dzieciństwa.  

  • Gałkownice do lodów
Kiedy świat zalewa fala upałów, strudzony organizm łaknie… lodów. Czasami wystarczy symboliczna gałka, dodana do klasycznej cafe affogato. Bywają jednak chwile, kiedy ma się ochotę na deser lodowy z owocami, polewami, kolorowymi posypkami oraz innymi pysznościami. Gałkownica do lodów przyda się również zimą, kiedy goście chętnie raczą się gorącą szarlotką serwowaną z lodami.    

  • Ekspresy do kawy
Zarówno ciasta, jak i inne desery, świetnie „czują się” w towarzystwie świeżo zmielonej, aromatycznej kawy. Aby ją przygotować, warto zaopatrzyć cukiernię w profesjonalny ekspres. 

  • Sokowirówki
W lokalu możemy serwować również świeże soki, będące nieco zdrowszą alternatywą dla ciastek i innych deserów. Pomarańczowy sok pełen miąższu może z powodzeniem zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na cukier.  
  • Akcesoria cukiernicze
W cukierni nie może zabraknąć akcesoriów, takich jak np. formy do pieczenia, noże do ciast, sitka, młynki do przypraw, stojaki na wafle, pędzelki silikonowe, skrobki, wybieraki do ciasta czy palniki do creme brulee.