Od kiedy zwyczaj jedzenia śniadań poza domem stał się w Polsce popularny i od kiedy coraz więcej ludzi ma możliwość wykonywania swojej pracy zdalnie (często właśnie przy kawiarnianym stoliku) kawiarnie przeżywają prawdziwe oblężenie. Nie przetrwałyby jednak długo, gdyby serwowana tam kawa nie była wyśmienita. A do przygotowania takowej konieczne są profesjonalne ekspresy do kawy. Wśród producentów tego rodzaju urządzeń marka Simonelli jest absolutnym i niekwestionowanym liderem.

 

Najważniejsze informacje o marce Simonelli

Historia firmy Simonelli jest długa, bo sięga aż 1936 roku. Jej założyciel, Orlando Simonelli, wpadł na rewelacyjny pomysł, aby w swoich ekspresach do kawy wykorzystywać pompy. Produkty firmy szybko stały się prawdziwą sensacją na rynki i sprzedawały się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Były nie tylko innowacyjne i jak na tamte czasy bardzo zaawansowane pod względem technologicznym, ale też niezawodne. To bardzo ważne, gdy prowadzi się dużą kawiarnię i dziennie serwuje setki, jeśli nie tysiące kaw. Ekspres pracujący w takich warunkach musi być bardzo wytrzymały, ale też gwarantować powtarzalność smaku i jakości. Właśnie takie walory prezentują ekspresy Simonelli, które po dziś dzień uchodzą za jedne z najlepszych na rynku.

Ekspresy na miarę naszych czasów

O ile w warunkach domowych nie trzeba się spieszyć przy parzeniu sobie porannej lub popołudniowej kawy, o tyle już w kawiarniach, szczególnie tych najbardziej obleganych, czas zaparzania napoju ma niebagatelne znaczenie. Goście nie chcą przecież czekać zbyt długo na filiżankę lub kubek ulubionej kawy, bo zazwyczaj wpadają do kawiarni tylko na chwilę, a potem muszą wracać do swoich spraw. Ważne jest zatem, aby móc przygotować espresso, latte, macchiato, americano i wszystkie inne rodzaje kawy sprawnie i szybko, z zachowaniem doskonałej jakości, aromatu i smaku. Właśnie z myślą o profesjonalnym zastosowaniu są produkowane ekspresy Simonelli.

Różnorodność modeli pozwala dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb każdego lokalu. Oczywiście można sobie również sprawić taki ekspres do domu i przez długie lata cieszyć się tak samo wspaniałą, przepyszna kawą. Wśród ekspresów typowo kawiarnianych dużą popularnością cieszy się m.in. ekspres ciśnieniowy 4-grupowy, wolumetryczny, Aurelia II V, Nuova Simonelli. Niezwykłą precyzję i powtarzalność jakości zapewnia funkcja dozowania wolumetrycznego. Komfortowe, ekonomiczne i bezpieczne użytkowanie jest możliwe dzięki zaworowi bezpieczeństwa, funkcji automatycznego mycia, wskaźnikowi poziomu wody oraz ekonomizerowi gorącej wody. Opcjonalnie ekspresy te mogą być wyposażone w system cool touch, zapobiegający poparzeniom i ułatwiający czyszczenie, oświetlenie LED, podświetlenie pojemnika z mlekiem, podgrzewacz kubków, teflonowe bądź skórzane rączki kolby i system Easy Cream.

ekspres do kawy

Akcesoria uzupełniające marki Simonelii

Do przyrządzenia dobrej kawy potrzeba nie tylko profesjonalnego ekspresu, ale też innych sprzętów. W ofercie marki Simonelli dostępne są również młynki do kawy i lodówki na mleko. W sztuce parzenia kawy liczy się przecież każdy detal, a świeżość i wysoka jakość produktów pełnią najważniejszą rolę.

młynek do kawy lodówka do mleka