Mikrofalówka to jedno z podstawowych elementów wyposażenia kuchni w lokalach gastronomicznych. Nie są to jednak te same urządzenia, które na co dzień są używane w domach. Profesjonalne sprzęty do restauracji muszą charakteryzować się większą mocą oraz zaawansowanymi funkcjami pomagającymi przygotować większą liczbę dań. Jakie mikrofalówki oferują czołowi producenci sprzętu gastronomicznego?

Jaka powinna być mikrofalówka gastronomiczna?

Przy wyborze mikrofalówki do lokalu gastronomicznego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej pojemność. Na rynku dostępne są bardzo duże urządzenia (aż do 40l). Za optymalną wielkość nadającą się do pracy w kuchni restauracyjnej uznaje się około 20l. Taki sprzęt pomieści duży talerz lub kilka mniejszych garnków. Istotną rolę odgrywa także moc. Najlepsze mikrofalówki oferują od 700 do 1000W. Warto także zwrócić uwagę na możliwości, np. funkcję grillowania.

Kuchenka mikrofalowa STALGAST

Firma STALGAST już od wielu lat zajmuje jedno z najważniejszych miejsc wśród producentów sprzętu gastronomicznego. Mikrofalówka STALGAST to produkt o maksymalnej mocy 900W. Urządzenie posiada funkcję rozmnażania. Wewnątrz wbudowano obrotowy talerz o średnicy 270 mm. 5 poziomów mocy pozwala dobrać temperaturę idealną do przygotowania potrawy. Pojemność komory wynosi 25 l, dzięki czemu użytkownik ma możliwość przygotowania większych dań.

Kuchenka mikrofalowa do gastronomii 900W | STALGAST

Mikrofalówka HENDI

Firma HENDI dołożyła wszelkich starań, aby zaoferować kuchenkę prostą i szybką w użyciu. Panel sterowania wyposażono w 10 przycisków programowania. Moc urządzenia to 1550W. Sprzęt wykonano ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest wytrzymały i prosty w utrzymaniu czystości. Kuchenka ma wbudowaną antenę rotującą, która odpowiada za równomierne rozprowadzenie temperatury. Pojemność komory to 25l.

Kuchenka mikrofalowa 25l | cyfrowa | HENDI

Kuchenka mikrofalowa BARTSCHER

Kolejne pojemne urządzenie to kuchenka mikrofalowa BARTSCHER. Model o mocy 1850W daje możliwość piętrowego układania pojemników z żywnością. Do zestawu dołączono specjalną blachę. Urządzenie wyróżnia się dużą liczbą programów. Jest ich aż 30, co znacznie ułatwia przygotowanie potraw. Do budowy kuchenki wykorzystano stal szlachetną. Dzięki temu sprzęt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nie ma także problemu z umyciem zewnętrznej oraz wewnętrznej części narzędzia.

BARTSCHER | Kuchenka mikrofalowa Samsung 26l 1850 W

Kuchenka mikrofalowa HENDI z funkcją grilla

Kuchenka mikrofalowa HENDI oferuje bardzo wydajną funkcję grilla. Dzięki niej można znacznie rozszerzyć kartę dań. Prezentowane urządzenie wyposażono w grill o mocy 1000W. Sprzęt został w całości wykonany ze stali nierdzewnej. Pojemność kuchenki to 15l. Wewnątrz znajduje się obrotowy talerz o średnicy 245 mm (średnica grilla – 200 mm).

Niezależnie od tego, jaki model mikrofalówki trafi do Twojej restauracji, pamiętaj, aby miał specjalne atesty dopuszczające kuchenkę do kontaktu z żywnością. Dzięki temu masz pewność, że serwujesz w swojej kuchni nie tylko wyśmienite potrawy, lecz także w 100% bezpieczne dla wszystkich Klientów.