Żadna restauracja bądź sala konferencyjna nie może poprawnie funkcjonować bez prawidłowo wyposażonego bufetu. To właśnie w to miejsce udają się goście tuż po wejściu do pomieszczenia, dlatego powinno być zaaranżowane w ciekawy sposób. Potrzebne są też rozmaite sprzęty umożliwiające obsługę klientów.

Energetyczna moc kawy

Jednym z elementów, który musi serwować każda restauracja, jest kawa, dlatego też w bufecie powinien znaleźć się wysokiej jakości ekspres do kawy. Najlepiej wybrać profesjonalny ekspres ciśnieniowy pozwalający na zaparzenie kilku napojów w jednym czasie. Oczywiście wszystko zależy także od ilości miejsca, jakim dysponuje bufet. Jeśli przestrzeń nie jest zbyt duża, można zdecydować się na pojedynczy automatyczny młynek do kawy. Dużą rolę odgrywa także jakość ziarna. W tym wypadku nie należy oszczędzać tym bardziej, że kawa cały czas jest najczęściej kupowanym napojem.

Ekspres ciśnieniowy 3-grupowy wolumetryczny Black Eagle Victoria Arduino

Stalgast | Młynek do mielenia kawy 0,5l

Wyciskarki do owoców

W okresie letnim w bufecie dobrym pomysłem są wyciskarki do owoców, które pozwalają na szybkie przygotowanie świeżych soków. Obecnie dostępne są różne modele, zarówno tańsze, jak i bardzo drogie. Aby przyśpieszyć czas przygotowania napojów, warto zainwestować w automatyczną wyciskarkę do cytrusów. Jeżeli nie jest nam potrzebna aż tak duża maszyna, wystarczy ręczne urządzenie.

AP | Automatyczna wyciskarka do cytrusów 1l/min.

Blendery

Równie ważnym elementem bufetu są specjalistyczne blendery barmańskie z dużym pojemnikiem. Sprzęty tego typu pozwalają na zrobienie wielu dań: od koktajli, smoothie czy różnych deserów. Jeśli chcemy, by nasz bufet oferował różnorodne menu, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt o większej mocy. Obecne blendery barowe to maszyny o wielu różnych funkcjach. Pozwalają szybko i sprawnie przygotować orzeźwiający napój.

Blender barmański 2,5l moc 1680 W | Yato

Kostkarki do lodu

Nawiązując do orzeźwiających napojów, nie można zapomnieć o kolejnym istotnym urządzeniu. Jest nim profesjonalna kostkarka do lodu. Kostki lodu dodaje się do wielu drinków czy koktajli. Sprawdzają się także w niezwykle upalne dni, kiedy serwujemy gościom mrożoną kawę ba∂ź herbatę. To właśnie lód sprawia, że lemoniada gasi pragnienie nawet w największe upały.

Kostkarka do lodu Stalgast 12 kg/d | Stalgast

Jak wybierać urządzenia do bufetu?

Restauracje potrzebują rozmaitych sprzętów ze względu na różnorodne menu. Kompletując urządzenia do baru, bufetu i restauracyjnej kuchni, należy na początku określić, jakie dania i napoje będziemy serwować. W ten sposób można rozsądnie zaplanować wydatki tak, by nie zabrakło żadnej potrzebnej rzeczy. Istotną rolę odgrywa wspomniana już moc sprzętów. W tym wypadku zwykłe maszyny, które na co dzień używany w domu nie poradzą sobie z tak wysokim stopniem eksploatacji. Dlatego urządzenia do bufetu należy kupować w specjalnych miejscach.

Warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego urządzenia do bufetu zostały wykonane. Najlepiej wybierać stal nierdzewną, ponieważ należy do najbardziej wytrzymałych tworzyw. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i nie rdzewieje. Inwestycja w takie sprzęty szybko się zwróci i sprawi, że praca w bufecie bądź za barem będzie przebiegała szybko i sprawnie.