Nóż do kebaba to jedno z podstawowych akcesoriów, bez których nie może się obejść żaden punkt gastronomiczny serwujący popularnego w naszym kraju kebaba. Ręczny nóż do kebabów posiada ostrze o długości 30-40 cm oraz rękojeść, zapewniającą wygodny i pewny chwyt. Większość ręcznych noży posiada rączkę wykonaną ze specjalnego tworzywa, uniemożliwiającego ślizganie się dłoni. Nóż ręczny jest niezbędnym uzupełnieniem noża elektrycznego do kebaba: z jego pomocą kroi się bardzo cienkie plastry upieczonego mięsa bezpośrednio na szufelkę lub na tacę, znajdującą się na spodzie opiekacza. Duży wybór ręcznych noży w atrakcyjnych cenach znajduje się w naszym sklepie GastroProfit.

A może lepiej nóż elektryczny do kebaba? Noże elektryczne to niezbędne urządzenia w każdym lokalu, bazującym na serwowaniu potraw takich jak kebab, gyros lub doner kebap. Ze względu na stopień skomplikowania tego typu urządzeń, podejmując decyzję o zakupie nie warto kierować się wyłącznie ceną, która w najtańszych modelach na rynku idzie w parze z niską jakością. Wybierając odpowiedni nóż elektryczny należy w pierwszej kolejności dopasować jego wydajność dobową do zapotrzebowania w lokalu. Warto pozostawić na zapas wydajności, ponieważ urządzenie pracujące cały czas na granicy swoich możliwości, przedwcześnie się zużyje.

Rodzaje noży elektrycznych

Wyróżniamy noże z prostą rękojeścią oraz urządzenia w kształcie „pistoletu”. Wbrew pozorom najwygodniejsze w eksploatacji są te pierwsze. Konstruktorzy tego typu urządzeń zwracają uwagę nie tylko na parametry samego noża, ale również na kształt, który musi być ergonomiczny. Przykładem takiego podejścia są noże Potis. Ta niemiecka firma, mająca ponad 40 lat doświadczenia w produkcji urządzeń do kebabów, stale udoskonala swoje rozwiązania. Sprawdzają się do tego stopnia, że obecnie większość innych producentów kopiuje je do swoich rozwiązań.

Jak dobrać odpowiedni nóż elektryczny?

Podstawowe noże tego typu mają wydajność dobową około 30 kg, natomiast najwyższe modele renomowanych firm pozwalają na cięcie nawet 200 kg mięsa na dobę. Wydajność noża jest podstawowym kryterium, według którego powinno się wybierać urządzenie. Ponadto, noże różnią się od siebie mocą, szybkością obrotową oraz średnicą ostrza tnącego, które w większości może być gładkie lub ząbkowane. Dodatkowo należy pamiętać o regularnej konserwacji noży, uzupełnianiu smaru oraz wymianie ostrzy tnących, których nadmierne zużycie może doprowadzić do uszkodzenia łożyska i w konsekwencji spowodować poważną awarię. Szeroki wybór elektrycznych noży do kebaba w niskich cenach oraz fachowe doradztwo dotyczące odpowiedniego doboru urządzenia znajdą Państwo w naszym sklepie GastroProfit.pl.