Witryny grzewcze i podgrzewacze to jeden z podstawowych elementów wyposażenia w niemal każdym obiekcie gastronomicznym. Pozwalają utrzymać pożądaną temperaturę posiłków i przekąsek, albo szybko przygotować ciepłe danie. Wybór tych urządzeń jest naprawdę spory. Dostępne są sprzęty o różnych rozmiarach i pojemności. Czym się kierować przy ich zakupie?

Podgrzewacze – krótki przewodnik

Rodzajów podgrzewaczy jest sporo. Różnią się one przede wszystkim pod względem budowy, a to dlatego, że poszczególne typy są przeznaczone do podgrzewania różnych rodzajów posiłków. Do podgrzewania zup, gulaszów i innych półpłynnych potraw służą podgrzewacze, które kształtem przypominają garnki bądź kociołki. Są wysokie i dostępne w komplecie z pokrywką utrzymującą ciepło wewnątrz naczynia. Ciekawym rozwiązaniem do podgrzewania makaronów są specjalne podgrzewacze na pastę. Wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej doskonale radzą sobie z częstym myciem i są odporne na korozję. Charakteryzuje je też relatywnie duża powierzchnia i odpowiednia głębokość – przechowywana w niej potrawa zachowuje właściwą konsystencję i łatwo się ją nakłada. Te oraz inne podgrzewacze zazwyczaj występują w zestawie z podstawą wyposażoną w palniki. Są to produkty bardzo estetycznie wykonane i posiadające nowoczesny design, dzięki czemu można postawić je na stole podczas przyjęć, konferencji czy innych oficjalnych spotkań. W zależności od preferencji i możliwości, zainteresowane zakupem tych urządzeń osoby mogą wybierać spośród podgrzewaczy elektrycznych oraz takich zasilanych paliwem gazowym bądź innego typu.


Witryny grzewcze – gdzie znajdują zastosowanie?

Witryny grzewcze pełnią podwójną rolę. Służą jednocześnie do ekspozycji gotowych posiłków oraz utrzymania ich optymalnej temperatury. Posiadają zatem instalację cieplną oraz przeszkloną bądź otwartą ladę. Bardzo duży ich wybór stanowi dowód na to, jak bardzo przydatne są w wielu lokalach gastronomicznych. Znajdują zastosowanie m.in. w barach samoobsługowych, gdzie jedzenie jest wystawione „frontem” do klientów, którzy podchodzą do takiej lady z tacą i wybierają sobie to, na co mają ochotę. Podobnie jest w przypadku hoteli serwujących swoim gościom posiłki w formie bufetu szwedzkiego. Nie jest to jednak jedyny sposób na wykorzystanie możliwości, jakie mają te sprzęty. Bardzo chętnie wyposażają w nie swoje lokale właściciele kawiarni, piekarni, restauracji typu fast food oraz barów z przekąskami. Tam gdzie znaczenie ma to, by szybko obsłużyć klienta, tam witryny grzewcze okazują się nieodzowne.