Biała, lekka i łagodnie kremowa – bita śmietana to doskonały dodatek do ciast i deserów. Dzięki jego obecności przysmak staje się delikatny, a przy tym przyjemnie słodki. Przyrządzenie śmietanowego dressingu trwa krótką chwilę, o ile ma się w swoim kuchennym „arsenale” syfon na naboje.  

Po zjedzeniu pysznego obiadu nabiera się ochoty na deser, który pieści kubki smakowe i zbawiennie wpływa na samopoczucie. Dzięki łagodnej konsystencji bita śmietana zgrabnie wtapia się w przysmaki, takie jak:
  • Kawa po wiedeńsku
Aromatyczna, mocna kawa z niewielką ilością płynnej czekolady, udekorowana bitą śmietaną i sproszkowanym cynamonem to prawdziwy rarytas, którym można raczyć się w chłodne, jesienne lub zimowe dni. Świetny wybór dla łasuchów i kawoszy.  
  • Delikatny mus czekoladowy z owocami i bitą śmietaną
Śmietana znakomicie komponuje się z puszystym musem owocowym. Do słodkiego połączenia warto dodać kwaskowe owoce, takie jak np. porzeczki. W takim zestawieniu świetnie sprawdzają się też soczyste maliny.
  • Ciepła szarlotka z dodatkiem bitej śmietany
Podgrzany jabłecznik, który pachnie cynamonem, smakuje znacznie lepiej, gdy każdy jego kęs otulony jest śmietankowym puszkiem. To skuteczne antidotum na jesienną lub zimową chandrę.
  • Lody okryte śmietanową kołderką
Latem z chęcią raczymy się deserami lodowymi, do których dodaje się świeże owoce, bitą śmietanę, słodkie polewy i wiele innych pyszności.
  • Galaretka owocowa z bitą śmietaną
Najmłodsi z prawdziwym zapałem pałaszują galaretki, które można podawać również z mrożonymi owocami i finezyjnymi kleksami z bitej śmietany.
  • Naleśniki z bitą śmietaną i…
Lekka, puszysta śmietanka znakomicie komponuje się także z naleśnikami i goframi, które można dodatkowo posmarować czekoladowym kremem lub posypać świeżymi, soczystymi owocami. To doskonała propozycja na słodki podwieczorek.

Jak wybrać syfon i naboje do bitej śmietany?

Syfon n2o pozwala w prosty sposób przyrządzić i dozować bitą śmietanę, formując ją w puszyste „chmurki” lub inne wzory, które sprawiają, że talerzyk deserowy lub pucharek nabiera lekkości i finezji. Dokonując wyboru syfonu na naboje (do jego działania potrzebne są naboje do bitej śmietany), warto zwracać uwagę np. na objętość. Mniejsze modele świetnie sprawdzają się w domowym użytku lub w lokalach, gdzie smakołyki z bitą śmietaną serwuje się stosunkowo rzadko. W kawiarniach znacznie lepiej sprawdzają się urządzenia o większej pojemności. Jeśli zależy nam na finezyjnym dekorowaniu, warto zwrócić uwagę na liczbę i kształt końcówek, w jakie wyposażone jest konkretne urządzenie. Często, w ramach zestawu dostępne są także naboje n2o do syfonu do bitej śmietany. Podtlenek azotu, którym są one wypełnione, działa spulchniająco i konserwuje zawartość syfonu w bezpieczny sposób.