Mamy coraz większą świadomość, jak ważna jest aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie. Liczymy kalorie, dbamy o to, by nasze posiłki były pełnowartościowe i uprawiamy sport. Osoby, które są fit, chętnie sięgają po koktajle – smaczne, sycące i lekkostrawne. Płynne posiłki lub desery można przygotowywać samodzielnie, ale można też wybrać wygodniejsze rozwiązanie i zamawiać je w restauracji lub kawiarni. Mikser do koktajli to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia gastronomii.

Wyposażenie gastronomii, czyli jak zadowolić gości

Im szersza i lepiej przemyślana oferta lokalu gastronomicznego, tym większa szansa, że goście znajdą dla siebie coś pysznego i wrócą, gdy ponownie dopadnie ich głód albo poczują chęć, by zjeść lub wypić coś słodkiego i smakowitego. W restauracji i kawiarni świetnie sprawdza się karta z koktajlami na bazie mleka, jogurtu lub wody. Można szybko i komfortowo przyrządzać zblendowane pyszności, gdy posiada się odpowiedni sprzęt, tzn. mikser barowy lub mikser do koktajli. Wysokiej jakości urządzenia pozwalają w krótkim czasie stworzyć kilka porcji gęstego napoju – słodkiego albo wytrawnego, w zależności od oczekiwań gości.

Koktajl – bomba witaminowa i rozkosz dla podniebienia

Wyposażenie gastronomii powinno być kompletne i profesjonalne, szczególnie gdy lokal idzie z duchem czasu i wprowadza do menu pozycje, które zadowolą zarówno „maniaków” lub po prostu zwolenników zdrowego żywienia, jak i rasowych łasuchów. Koktajl niewątpliwie jest jedną z takich pozycji i ma tę niekwestionowaną zaletę, że można dodać do niego niemal wszystko. Połączenie szpinaku, natki pietruszki i owoców, choć brzmi egzotycznie, może świetnie smakować i wywoływać uczucie sytości. Istnieje znacznie więcej nietuzinkowych, ale zdecydowanie trafionych fuzji smaków.

Mikser do koktajli, czyli jak w kilka minut wyczarować posiłek

Aby przygotowywanie koktajli odbywało się szybko i sprawnie, należy mądrze wybrać mikser barowy. Ważne, by urządzenie miało odpowiednią moc i blendowało składniki w możliwie krótkim czasie. Wydajność to zdecydowanie nie jedyne kryterium, którym warto się kierować. Ogromne znaczenie ma także budowa urządzenia i – co za tym idzie – komfort czyszczenia. Im łatwiej rozmontować i umyć mikser, tym szybciej można realizować kolejne zamówienia, nie naruszając przy tym norm sanitarnych. Liczy się także głośność pracy urządzenia. Zbyt hałaśliwy model może np. utrudniać gościom rozmowy lub po prostu wywoływać uczucie dyskomfortu. Dobrze, jeśli blender posiada programator, dzięki któremu można ustawić moc odpowiednią do składników znajdujących się w naczyniu. Przy zakupie warto sprawdzać, czy w mikserze występują rozwiązania zapobiegające powstawaniu grudek, które sprawiają, że napój wygląda mniej apetycznie niż wtedy, gdy jest aksamitnie gładki.