Złocista, chrupiąca skórka i białe, soczyste mięso – kurczak z rożna wygląda pięknie i smakuje wybornie, co sprawia, że stanowi prawdziwą ucztę dla zmysłów. Sekret niepowtarzalnego smaku i aromatu tkwi w jakości. Przejawia się ona w doborze odpowiednich składników i sprzętu gastronomicznego.

Jak wywołać efekt chrupkości skórki i jednocześnie sprawić, by środek był delikatny i soczysty? Niewątpliwie należy zadbać o elementy, takie jak:

  • Świeże mięso wysokiej jakości

Dobrze jest przede wszystkim wybrać pewne źródło pochodzenia mięsa. Najlepiej stawiać na dobre, sprawdzone hodowle. W przeciwnym razie uzyskanie pożądanego smaku będzie graniczyć z cudem. Kiepska jakość będzie wyraźnie wyczuwalna, mimo zastosowania znacznej ilości przypraw.

  • Marynowanie

Jeśli już o przyprawach mowa, także tutaj należy zadbać o jakość i stawiać na naturalność. Aromat i delikatny smak zapewnia staranna kompozycja suszonych warzyw, tj. czosnku, cebuli, słodkiej papryki i np. natki pietruszki. Oprócz tego, warto dodać sól, pieprz i majeranek, nie zapominając, oczywiście, o oliwie.

  • Nacieranie przyprawami nie tylko na zewnątrz, ale również w środku

Aby smak rozszedł się równomiernie, nie można zapomnieć o umieszczeniu przypraw nie tylko na skórze, ale również we wnętrzu. Ten prosty zabieg zdecydowanie poprawi walory smakowe.

  • Piec z rożnem

Czy przyrządzenie potrawy wymaga rożna do kurczaków? Zdecydowanie tak! Tylko dzięki powolnemu, równomiernemu opiekaniu można uzyskać pożądany efekt.

Rożen do kurczaków – jak wybrać najlepszy?

Podczas wizyty w sklepie gastronomicznym dobrze jest koncentrować się na rożnach, które najlepiej odpowiadają naszym oczekiwaniom. Rożna gazowe charakteryzują się m.in. niewielkim zużyciem energii, dlatego świetnie sprawdzają się przy intensywnej eksploatacji. Po czasie okazuje się, że są niezwykle tanie w użyciu.

Czy można zastąpić piec opiekaczem?

Zakup opiekacza elektrycznego to także doskonała inwestycja. Odpowiednio zaprojektowane urządzenie, czyli np. takie, które posiada przekładnię planetarną, również gwarantuje niskie zużycie energii. Producenci dbają także o to, by modele wypuszczane na rynek były przystosowane do każdej instalacji elektrycznej, także w niewielkich lokalach. To wyraźnie zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii.

Sklep gastronomiczny Kraków – w naszej ofercie znajdziesz modele opiekaczy i rożnów, które pozwolą Ci przygotować przepysznego kurczaka. Dzięki starannie wyselekcjonowanej mieszance przypraw to danie może stać się spécialité de la maison, wabiąc zapachem gości spragnionych niezwykłych doznań smakowych. Dania z rożna są nie tylko smakowite, ale także zdrowe, ponieważ nie zawierają dodatkowego tłuszczu, a wręcz zawierają go jeszcze mniej niż na początku obróbki cieplnej.