Świeże soki są bardzo chętnie zamawiane przez gości restauracji czy kawiarni. Świetnie smakują i są zdrowe, więc stanowią doskonałą alternatywę dla słodzonych gazowanych napojów. Warto mieć w swoim lokalu sprzęty, które ułatwią przygotowanie ich przygotowanie.

Wyciskarki wolnoobrotowe

W knajpkach i kawiarniach, gdzie świeżo wyciskane soki stanowią istotny punkt menu, najlepiej jest zainwestować w wydajne urządzenie, z pomocą którego będzie można przygotowywać zdrowe napoje na bieżąco. Do takiego przeznaczenia polecane są szczególnie wyciskarki wolnoobrotowe. Są one warte uwagi przede wszystkim dlatego, że pozwalają zachować maksimum wartości odżywczych, witamin, minerałów i innych prozdrowotnych składników. Nic się przy tym nie marnuje – wyciskarki wolnoobrotowe wydobywają maksymalną ilość miąższu, pozostawiając wyłącznie niejadalne i niezdatne do spożycia części. Ich konstrukcja pozwala na użycie właściwie wszystkich gatunków owoców i warzyw. Można zatem przygotowywać nie tylko jednosmakowe napoje, ale też wieloskładnikowe koktajle o różnych właściwościach.

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia trwałe, ergonomiczne, wydajne i łatwe w użytkowaniu oraz czyszczeniu. Do ich produkcji wykorzystuje się trwałe, solidne materiały, które nie wpływają w żaden sposób na skład przygotowywanych napojów. Co więcej, wybrane modele pozwalają także na użycie ziół i orzechów, dzięki czemu można przygotować jeszcze bogatsze i bardziej wartościowe koktajle.

Ręczne wyciskarki do owoców

Ręczne wyciskarki do soków sprawdzą się najlepiej w barach i kawiarniach, w których ważny jest ceremoniał przygotowywania napojów. Klienci barów lubią widzieć, w jaki sposób, krok po kroku, przygotowywany jest ich drink. Używanie ręcznej, designerskiej wyciskarki do soku to ważny element całego przedstawienia, bo utwierdza klientów w przekonaniu, że dostają to, co najlepsze. Warto jest zainwestować w ładne sprzęty, bo ważne jest to, by nie tylko łatwo się je obsługiwało, ale też to, by dobrze prezentowały się na barze czy ladzie. Ręczne wyciskarki świetnie sprawdzają się również w domowym użytku.

Elektryczne wyciskarki do cytrusów

Istnieje jeszcze jedna opcja – niewielkie wyciskarki elektryczne, które najlepiej sprawdzą się w barach i w użytku domowym. Wyposażone są one zazwyczaj w kilka nakładek, odpowiednich do wyciskania soków z mniejszych i większych cytrusów. Ich ograniczeniem jest to, że nie są zdatne do wyciskania soków ze wszystkich rodzajów owoców i warzyw, ale w swoim określonym przez konstrukcję zakresie pracy sprawdzają się doskonale. Przy wyborze tych urządzeń warto kierować się jakością wykonania i materiałami wykorzystanymi do produkcji. Jest to ważne dla komfortu użytkowania i łatwości czyszczenia oraz konserwacji sprzętu.