Ważne, by posiłki, które najlepiej smakują na ciepło (lub zimno), zachowały odpowiednią temperaturę podczas transportu i dotarły w określone miejsce, nie tracąc wybornego smaku i cudownego aromatu. Troska o jakość to jeden z kluczowych priorytetów każdej firmy cateringowej. W zachowaniu wymaganych standardów pomagają termosy do transportu żywności.

Wybierając konkretny model, warto kierować się różnymi kryteriami. Po pierwsze, dobrze jest wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe. Termosy, które kosztują niewiele, mogą cechować się znakomitą jakością. Drugi istotny aspekt to producent. Opcje, które dobrze jest rozważyć na etapie dokonywania wyboru, to np.:

  • Wersja ekonomiczna

13-litrowy termos wykonany ze stali nierdzewnej utrzymuje ciepło przez długi czas. Jest to możliwe dzięki podwójnym ściankom oraz podwójnej pokrywce z silikonową uszczelką i odpowietrznikiem.

W przypadku zapotrzebowania na znacznie większe pojemniki warto zwrócić uwagę na 50-litrowy termos posiadający właściwości podobne do swojego mniejszego odpowiednika. Model jest wykonany ze stali nierdzewnej.

  • Stalgast

Marka Stalgast również ma do zaoferowania praktyczne rozwiązania. Termos o pojemności 10l, oprócz rozwiązań zapewniających utrzymanie stałej temperatury wewnątrz naczynia, posiada także wentyl odpowietrzający, który eliminuje podciśnienie.

Termosy marki Stalgast posiadają nie tylko podwójne ścianki, ale również izolację wykonaną z pianki. Dzięki temu utrzymują ciepło nawet do 8 godzin. Są wyposażone także w ergonomiczne uchwyty transportowe, co sprawia, że przenoszenie ich nie przysparza najmniejszych kłopotów.

  • Hendi

Warto zwrócić uwagę także na produkty firmy Hendi, np. termos 10-litrowy, który posiada atest i jest wyposażony w dodatkowe zabezpieczenie podstawy, co zapobiega uszkodzeniom – zarówno powierzchni termosu, jak i podłogi, na której jest ustawiony.

Dodatkowym atutem pojawiającym się w przypadku niektórych termosów Hendi jest możliwość piętrowania. Dzięki niej przewieziesz kilka potraw w jednym naczyniu, a to niewątpliwie ergonomiczne rozwiązanie.

  • Yato

Ostatnimi czasy niezwykłą popularnością cieszą się termosy Yato, które posiadają plastikową obudowę i nierdzewny wkład. Są zbudowane w taki sposób, że w przypadku potraw serwowanych na gorąco utrata ciepła to zaledwie 5% w ciągu 4 godzin.

Wśród termosów Yato znajdują się także nieco bardziej klasyczne modele wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowym atutem jest zawór dekompresyjny, dzięki któremu pokrywka nie przywiera do pojemnika.