Niezbędnym elementem każdej restauracyjnej kuchni jest profesjonalna i wytrzymała umywalka gastronomiczna. Musi ona spełniać szereg wymagań sanepidu. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie higieny podczas przygotowywanych posiłków. Warto zatem sprawdzić, co oferują czołowi producenci mebli i urządzeń gastronomicznych.

Jaka powinna być umywalka gastronomiczna?

Poszukując idealnej umywalki do lokalu gastronomicznego, należy sprawdzić przede wszystkim, z jakiego materiału została wykonana. Najbardziej polecane są zlewozmywaki ze stali nierdzewnej. Surowiec ten zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa w każdej kuchni. Jest łatwy w utrzymaniu czystości, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników chemicznych.
Warto zdecydować się na zakup umywalki co najmniej dwukomorowej. Takie rozwiązanie zwiększa dostępność do umywalki. W większych restauracjach sprawdzą się obiekty złożone nawet z 6 komór.

Umywalka z włącznikiem kolanowym firmy BARTSCHER

Do praktycznych rozwiązań należy pojemna umywalka wiodącego producenta sprzętu gastronomicznego BARTSCHER. Urządzenie wyposażono w wygodny w użyciu dozownik do mydła lub środków dezynfekujących. Na szczególną uwagę zasługuje łatwy w obsłudze włącznik kolanowy. Dzięki niemu można włączyć strumień wody nawet, gdy mamy zajęte ręce. Przyrząd wykonano z wysokiej klasy stali niklowo-chromowej, który wyróżnia się solidnością.

BARTSCHER | Umywalka z włącznikiem kolanowym i dozownikiem

Zlew gastronomiczny BARTSCHER

Kolejny produkt tej samej firmy to zlew gastronomiczny o układzie pionowym. Model ten sprawdzi się przede wszystkim w mniejszych lokalach. Do zestawu dołączono bardzo przydatny ruszt składany. Można go używać jako podstawka do różnych składników jedzenia podczas mycia. Umywalkę wykonano ze stali szlachetnej o niezwykłym stopniu wytrzymałości.

Umywalka zlew gastronomiczny | BARTSCHER

Zabudowany zlewozmywak nierdzewny STALGAST

Zabudowany zlewozmywak firmy STALGAST o dużych wymiarach spełni swoje zadanie w większych lokalach. Jedna sporych rozmiarów komora pomieści nawet wiele naczyń. Zaślepiony otwór (33 mm) pod baterię pozwala na wybór kranu tak, aby pasował do wymagań osób pracujących w kuchni. Dzięki temu można dopasować umywalkę do potrzeb danej restauracji.

Zlewozmywak nierdzewny zabudowany 50x50x50 | STALGAST

Umywalka zabudowana z wyłącznikiem czasowym firmy STALGAST

Firma STALGAST wprowadza do swoich produktów różne rozwiązania technologiczne tak, aby trafić w gusta i zapotrzebowania każdego klienta. W swojej ofercie ma także zabudowaną umywalkę z wyłącznikiem czasowym. Opcja ta pozwala na oszczędność wody i obniżenie rachunków. Strumień jest automatycznie wyłączany za pomocą wbudowanego czujnika. Fotokomórka zatrzymuje dopływ wody, dzięki czemu unikniemy jej wylewania w niekontrolowany sposób.

Umywalka zabudowana z wyłącznikiem czasowym | STALGAST

Odpowiednio skonstruowana i wyposażona umywalka pozwala zapewnić pracownikom wysoki komfort pracy. Klienci mają natomiast pewność, że w lokalu są zachowane wszystkie zasady BHP dokładnie określone przez sanepid. Dlatego wybór modelu od sprawdzonego producenta umożliwia zachowanie w lokalu gastronomicznym porządku oraz należytej higieny.