Wata cukrowa – sentymentalna słodka przekąska, do której słabość mają zarówno dzieci, jak i dorośli. Różnego rodzaju imprezy dla dzieci, jarmarki, pikniki czy i innego rodzaju eventy na świeżym powietrzu zyskują bardzo wiele, jeśli w ich scenariuszu uwzględni się działalność stoiska z watą cukrową. Urządzeń do ich wyrobu jest bardzo wiele. Na które się zdecydować?

Maszyny w stylu retro

Wata cukrowa ma bardzo długą historię. Wiemy, że została wynaleziona we Włoszech w XVI wieku, ale wtedy była prawdziwym rarytasem, którym mogli raczyć się wyłącznie najbogatsi. Ten deser spopularyzowali Amerykanie, którzy pod koniec XIX wieku wynaleźli maszynę do jej wyrobu. Od tego czasu jej popularność rosła w szalonym tempie, a jej apogeum dało się zaobserwować na przełomie lat 50. i 60. w Stanach Zjednoczonych. Właśnie w nawiązaniu do obowiązującego wówczas stylu retro powstała seria maszyn do waty cukrowej Royal Catering. Cechuje je opływowy kształt, nasycony różowy kolor oraz obecność błyszczących detali. Są też bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze. 

Maszyny z wózkiem

Sprzedaż waty cukrowej w plenerze to świetny pomysł. Któż nie skusi się na patyczek zwieńczony słodkim puchem podczas świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Nie tylko zorganizowane imprezy stanowią doskonałą okazję do dystrybucji tego przysmaku. Również zwykłe weekendy w parku, podczas słonecznej pogody, gdzie wypoczywa dużo ludzi, dają duże możliwości sprzedaży. Właśnie z myślą o zastosowaniu na dworze powstała seria maszyn z wózkiem do wytwarzania waty cukrowej. Łatwo można się z nimi przemieszczać, ponieważ posiadają wygodne uchwyty oraz spore koła. Również ich jakość i funkcjonalność nie pozostawiają wiele do życzenia. Pojemne misy umożliwiają wytworzenie wielu porcji waty. Wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest odporna na korozję i łatwa w czyszczeniu. W skład niektórych zestawów wchodzą też praktyczne szuflady z przegródkami, w których można przechowywać akcesoria do przygotowywania i wydawania deseru. Watę przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniami z powietrza chroni akrylowa pokrywa.


Maszyny stacjonarne

Do zastosowania w restauracjach, kawiarniach, cukierniach a wreszcie też w domach nadają się świetnie stacjonarne maszyny do wytwarzania waty cukrowej. Mają niewielkie rozmiary i są bardzo wydajne. Wykonanie porcji deseru po rozgrzaniu się urządzenia zajmuje 60 sekund. Stylowy design i świetnej jakości materiały zapewniające długa żywotność gwarantują, że użytkowanie tego urządzenia jest czystą przyjemnością.


Wybór urządzenia zależy przede wszystkim od tego, czy chcemy wykorzystywać maszynę do celów komercyjnych czy prywatnych.