Rosnąca świadomość dotycząca tego, co służy naszemu zdrowiu, ma przełożenie na wybory konsumenckie. Chętniej niż jeszcze do niedawna sięgamy po świeżo wyciskane, naturalne soki, bo ich wartości odżywcze w porównaniu z napojami z kartonu są o wiele lepsze. Aby móc przygotować takie w kawiarni czy restauracji, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt. I tu wybór pada najczęściej albo na wyciskarki, albo na sokowirówki. Jakie są między nimi różnice? Które urządzenia warto kupić? O tym w niniejszym artykule.

Wyciskarka a sokowirówka – co lepsze?

Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie: co lepsze – sokowirówka czy wyciskarka do soku? Wszystko zależy od tego, jak często i w jakiej ilości przygotowujemy tego rodzaju napoje. Do zastosowania sporadycznego, domowego, to sokowirówki wydają się być bardziej uzasadnionym wyborem. Są dużo łatwiejsze w czyszczeniu i obsłudze, a w porównaniu ze swoimi starszymi odpowiednikami, posiadają wiele przydatnych funkcji, pomagających ograniczyć powstawanie zanieczyszczeń podczas użytkowania. Pozwalają także na przygotowywanie soków znacznie wyższej jakości. Jeśli chodzi o wyciskarki do soków, to są one polecane albo do zastosowania profesjonalnego (w barach śniadaniowych, kawiarniach czy restauracjach), albo do użytku domowego osobom, dla których świeże, zdrowe soki stanowią jeden z filarów diety i przygotowują je one w dużych ilościach dla siebie i bliskich. Wyciskarki do owoców świetnie radzą sobie nie tylko z twardymi, ale też miękkimi owocami i liśćmi, takimi jak jarmuż czy świeże zioła – niezbędne składniki popularnych zielonych koktajli. Co ważne, przygotowywane z ich wykorzystaniem napoje są o wiele bardziej wartościowe i bogatsze w witaminy i minerały. Pracują one o wiele bardziej efektywnie, niż sokowirówki i pomagają ograniczyć ilość odpadów oraz zapewniają swobodę w doborze składników.


Wyciskarka a sokowirówka – różnica

Sokowirówka a wyciskarka – co lepsze? Bez wątpienia bardziej zaawansowanym i wszechstronnym urządzeniem są wyciskarki, szczególnie wyciskarki wolnoobrotowe. Działają one świetnie i umożliwiają przygotowanie soków właściwie z każdego rodzaju warzyw, owoców i ziół. Mają jednak jedną wadę – sporo kosztują, co może powstrzymywać przed ich zakupem odbiorców indywidualnych. Nieco problematyczne jest także ich czyszczenie – o wiele bardziej skomplikowane niż w przypadku sokowirówek. Jeśli jednak mamy w zamiarze zakupić ur
ządzenie do wyciskania soków do kawiarni, restauracji czy śniadaniowego bistro, to koszty jego zakupu z pewnością dość szybko się zwrócą. Zainteresowanie zdrowymi napojami rośnie, a kolorowe, złożone z wielu wartościowych składników koktajle spełniają oczekiwania świadomych klientów.


Duży wybór świetnej jakości wyciskarkę i sokowirówek zapewnia internetowy sklep Gastroprofit.pl. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami.