Frytki to jedne z najpopularniejszych dodatków zamawianych w restauracjach, food trackach czy barach. Ziemniaki w tej formie najlepiej smakują na ciepło z dodatkiem różnych sosów. W związku z tym, że w lokalach gastronomicznych liczba wydawanych porcji frytek może być bardzo duża, warto kupić profesjonalną frytownicę. Czym się kierować przy wyborze najlepszego sprzętu do naszej restauracji?

Najlepsze frytownice – cechy charakterystyczne

Frytownica gastronomiczna należy do podstawowego wyposażenia wielu restauracji. Przede wszystkim warto obalić mit, że w lokalach gastronomicznych frytki przygotowywane są przy użyciu niezdrowego tłuszczu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom frytki można przygotować w sposób beztłuszczowy. Kupując nowoczesny model do restauracji, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jej moc. Modele o najwyższych parametrach przygotują danie bardzo szybko. Istotna jest także wielkość misy oraz kosza. To właśnie od nich zależą gabaryty całej maszyny. Jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca w restauracyjnej kuchni, to lepiej kupić mniejszy produkt.

Poniżej prezentujemy przykłady kilku profesjonalnych frytownic.

Podwójna frytownica Gredil – firma STALGAST

Podwójna frytownica STALGAST to jakość w każdym calu. Dwie komory pozwalają na szybszą pracę i przygotowanie dań. Model ten wykonany został ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie ma obawy, że obudowa ulegnie zniszczeniu. Kosze ze składaną rączką są bardzo wygodne w użyciu. Zakres regulacji temperatury jest bardzo szeroki: od 60 do 190°C. Model ten jest szczególnie polecany do lokali gastronomicznych z dużą liczbą gości.

STALGAST | Frytownica podwójna Gredil 2x5l

Frytownica elektryczna Hendi Blue Line 2x8l

Kolejny model z wyższej półki to dwukomorowa frytownica Hendi Blue. To innowacyjne urządzenie wyposażono w tak zwany system zimnej strefy, który oddziela pozostałości smażenia poniżej poziomu grzałek. Dzięki temu smak całej potrawy jest znacznie lepszy. Frytownicę zaprojektowano tak, aby spełniała wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Urządzenie ma wbudowane zabezpieczenie chroniące przed przegrzaniem. Maszynę wykonano ze stali chromowanej, a pojemniki na olej ze stali nierdzewnej.

Frytownica elektryczna Hendi Blue Line 2x8l | HENDI

YATO - Frytownica elektrycza 16l z kranem

Ciekawy model proponuje firma YATO. Frytownica elektryczna z kranem to wielofunkcyjne urządzenie, pozwalające na przygotowanie na głębokim tłuszczu nie tylko frytek, ale również: mięsa, ryb, krokietów oraz warzyw. Maksymalna pojemność zbiornika do 16 litrów. Model YATO pozwala na ustawienie temperatury od 60 do 200℃. Ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie frytownicy w kranik. Umożliwia on szybką wymianę oleju bezpośrednio do kanistra. Dzięki temu mamy pewność, że zużyta ciesz nie pobrudzi całej kuchni.

YATO | Frytownica elektrycza 16l z kranem

CookPRO - Frytownica elektryczna pojedyncza 6l

Jeśli nie mamy miejsca na restauracji na duże urządzenie, to warto kupić pojedynczą frytownicę firmy CookPRO. Urządzenie jest bardzo energooszczędne i wydajne. Szybko się nagrzewa, dzięki czemu przygotowanie potrawy nie zajmuje zbyt wiele czasu. Dodatkowe uchwyty boczne sprawiają, że frytownica może być w prosty i wygodny sposób przenoszona z miejsca na miejsce.

CookPRO | Frytownica elektryczna pojedyncza 6l 2500W