Jeśli zastanawiasz się nad kupnem syfonu do bitej śmietany, ale nie wiesz jak się go obsługuje i do czego służy - zrobimy krótką prezentację. Syfon do bitej śmietany to bardzo proste urządzenie. Jeśli wahasz się, czy syfon do bitej śmietany może się przydać w domu, nie tylko w gastronomii, to nasza sugestia jest oczywista. TAK!

Jak zacząć przygodę z syfonem do bitej śmietany?

Zacznijmy od tego, do czego można go używać. Jak sama nazwa wskazuje syfon do bitej śmietany robi bitą śmietanę przy pomocy nabojów N2O. Większość urządzeń ma w zestawie końcówki, które sprawiają, że możesz wygodnie ozdobić każdy deser.

Jak używać syfonu do śmietany?

Syfon nadaje się on stosowania z różnymi śmietanami. Zaleca się jednak używanie 30-36% śmietanki.
Syfon do bitej śmietany możecie kupić w kilku pojemnościach. Najpopularniejsze są syfony 250 ml, 500 ml lub 1 litr (te są najlepsze do gastronomii lub na DUUUUŻE przyjęcia w domu.

Jakie marki syfonów do śmietany są polecane?

Najpopularniejsze są syfony do bitej śmietany takich marek jak Hendi, iSi, Mosa czy Kayser. Niektóre występują w wariantach aluminium z tworzywem sztucznym lub ze stali nierdzewnej. Syfony małe (0.25L i 0.5L nabija się 1 nabojem, syfony 1-litrowe dwoma nabojami.

Kolorowe syfony do śmietany Hendi - Gastroprofit.pl

Obsługa syfonu do bitej śmietany

Obsługa dekoratora do śmietany jest dziecinnie prosta. Wlewamy śmietanę 30% lub 36%, mocujemy nabój za pomocą nakrętki w zestawie, wstrząsamy i GOTOWE!

Jakie naboje do bitej śmietany? Używamy naboi N2O.

Naboje N2O kupuje się oddzielnie w różnej wielkości opakowaniach od 10 sztuk, 24 sztuki, 25 sztuk, 50 sztuk. W naszej ofercie znajdziesz też gotowe zestawy syfon+naboje. Koszt samego syfonu zależy od marki i rodzaju, ale można przyjąć że najprostsze modele to wydatek około 140 zł.

Jakie zalety ma dekorator do bitej śmietany?

Prosta obsługa, ciekawy design i funkcjonalność. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. Naboje używane w syfonach mają właściwości konserwujące. Dzięki temu, syfon można wstawić do lodówki i używać, śmietany nawet przez kilka dni po przygotowaniu. To jak? Sprawdzisz?