Kiedy tylko robi się ciepło, lodziarnie w dużych miastach i miasteczkach szeroko otwierają swoje podwoje dla spragnionych tych słodkich przysmaków dorosłych i dzieci. Nie trzeba już się po nie ustawiać w długich kolejkach do cukierni, bo dzięki profesjonalnemu sprzętowi można serwować je właściwie wszędzie, także poza lokalami gastronomicznymi. Co jest potrzebne, przy przygotować i bezpiecznie podawać zmrożone desery? Oto nasze wskazówki.

Dystrybutory do lodów

Jednym z absolutnie niezbędnych sprzętów potrzebnych w każdym miejscu, w którym podawane są lody w gałkach, są dystrybutory do lodów. Wyglądem przypominają one nieco lady chłodnicze, z tą różnicą, że posiadają specjalne zbiorniki do przechowywania lodów w różnych smakach oraz konstrukcję pozwalająca na utrzymanie stałej, bardzo niskiej temperatury. Jednym z urządzeń tego rodzaju, dostępnym w ofercie sklepu gastroprofit.pl, jest model RQ0130 marki RestoQuality. Wyposażony jest w 9 kuwet, a nowoczesny, atrakcyjny wygląd pozwala na odpowiednią prezentację lodowych przysmaków. Mobilność zapewniają mu zamocowane od spodu kółka. Prawidłowe użytkowanie zapewniają wskaźnik temperatury oraz wewnętrzne oświetlenie.

Bardzo interesującą propozycją, umożliwiającą szybkie przygotowywanie mrożonych deserów, jest też urządzenie do powierzchniowego mrożenia Anti-Griddle™ marki HENDI. Posiada ono specjalny stół z funkcją szybkiego zamrażania sosów i puree. Można z jego wykorzystaniem przygotować np. bardzo modne ostatnimi czasy tajskie lody, albo sorbety i mrożone owocowe desery. Przeznaczone jest ono do wykorzystywania wewnątrz lokali gastronomicznych. Z pewnością dzięki niemu można wzbogacić ofertę lodziarni czy cukierni o zaskakujące, atrakcyjne i miłe podniebieniu gości propozycje.

Maszyny do lodów

Wśród wielbicieli mrożonych deserów nie brakuje zadeklarowanych miłośników tradycyjnych lodów włoskich. Aby uczynić zadość im oczekiwaniom i apetytom, wiele cukierni i lodziarni decyduje się na wykorzystanie w swoich lokalach maszyn do lodów. Dzięki nim można szybko przygotować wspaniałe kręcone lody i serwować je z różnymi dodatkami – w wafelkach, kubeczkach, z posypką, polewą czy świeżymi owocami. Godnym polecenia urządzeniem jest maszyna do lodów włoskich Model ice-cream 3218 marki AP POLSKA. Zapewnia energooszczędny system pracy i niskie koszty eksploatacji. Pozwala na produkcję lodów w dwóch smakach z możliwością ich miksowania. Spełnia ona najwyższe standardy higieniczne, pracuje stabilnie i cicho. Dzięki zamocowanym od spodu kółkom można ją bez trudu przewozić.

Granitory

W upalne dni każdy ma ochotę na chłodny, orzeźwiający napój. Do przygotowania takowych świetnie sprawdzą się granitory, które można użytkować zarówno w lodziarni czy cukierni, jak i na tymczasowych stoiskach z lodami, jakich pełno jest w lecie, szczególnie w miejscowościach turystycznych. Umożliwiają one serwowanie koktajli, sorbetów, shake’ów oraz innego typu napojów chłodzących. W ofercie gastroprofit.pl dostępnych jest wiele modeli tych urządzeń.